Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe Lamborhini Urus S. Mocniejsze i jeszcze bardziej luksusowe

fot. Lamborghini

Lamborghini wprowadza do gamy model Urus S. Pierwszy Urus został wprowadzony do sprzedaży w 2018 roku i niemal z miejsca stał się bestsellerem, windując wyniki sprzedażowe brandu na rekordowe poziomy. Ten Super-SUV, jak niektórzy go nazywają, pozwolił marce pozyskać nowych klientów, zupełnie jak w przypadku Porsche i modelu Cayenne.

Jeszcze więcej mocy

Urus S ma nie tylko potężną moc, ale też skuteczne hamulce (fot. Lamborghini)

Wyścig mocy wciąż trwa. Pod maską wciąż ten sam 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, ale moc zwiększono do 666 KM (wcześniej 650 KM). Moment obrotowy jest taki sam jak poprzednio i wynosi 850 Nm, ale jest dostępny w szerszym zakresie – od 2300 obr./min do 6000 obr./min. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje Urusowi S 3,5 sekundy, od do 200 km/h w 12,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 305 km/h. Wydajny układ hamulcowy zatrzyma Lamborghini Urusa S ze 100 km/h na dystansie 33,7 metra, co stawia to auto na równi z wieloma typowo sportowymi samochodami.

Zawieszenie rodem z Lamborghini Urus Performante

zawieszenie pneumatyczne Lamborghini
Ten super SUV da sobie radę zarówno na torze, jak i w lekkim terenie (fot. Lamborghini press)

Nowe Lamborghini Urus S ma adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne, dzięki czemu zapewnia płynne prowadzenie na różnych nawierzchniach. Tryby jazdy opisane w dźwięcznych, włoskich nazwach (STRADA, SPORT, CORSA i EGO) można dopasować do aktualnych potrzeb. Układ napędowy jest tak samo skonfigurowany, jak w Urusie Performante.

Zmiany stylistyczne

zmiany stylistyczne Urus S
Zmiany stylistyczne zauważą przede wszystkim fani modelu (fot. Lamborghini)

Oczywiście są też zmiany stylistyczne. Nowy przedni zderzak ma matową osłonę podwozia ze stali nierdzewnej, uzupełnioną czarnymi elementami grilla. Pięć nowych opcji konfiguracji stylu łączy kolor nadwozia, błyszczącą czerń i elementy z włókna węglowego. Nowa maska ma czarne matowe wloty, z opcjonalnym wykończeniem w błyszczącej czerni, kolorze nadwozia lub z włókna węglowego.

felgi Lamborghini Urus S
Opcjonalne felgi mogą mieć nawet 23 cale (fot. Lamborghini)

Dolna część tylnego zderzaka została polakierowana na czarno, a zakończenie układu wydechowego zrobiono ze szczotkowanej stali (opcja to czarny mat, błyszcząca czerń lub jasny chrom). Standardowo kupicie Urusa S na 21-calowych obręczach, ale szaleństwo w rozmiarach felg w świecie luksusowej motoryzacji trwa, więc opcjonalnie dostępne są też 22-calowe obręcze Nath z matowym wykończeniem tytanowym i 23-calowe obręcze Taigete z brązu i z diamentowym polerowaniem.

Do kogo adresowane jest nowe Lamborghini Urus S?

Urus S wnętrze
We wnętrzu Urusa S panuje luksus i przepych, klient ma też niemal nieograniczone możliwości konfiguracji (fot. Lamborghini press)

Model Urus jest skierowany do klientów, którzy szukają połączenia sportowego ducha z komfortem SUV-a i charakterem marki Lamborghini. Świadczy o tym m.in. sukces komercyjny i 20 000 wyprodukowanych egzemplarzy modelu. Urus S i Urus Performante idealnie odpowiadają na potrzeby tych, którzy wybierają najczystszą sublimację osiągów, luksusu i wszechstronności – powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Cena Lamborghini Urus S w Unii Europejskiej zaczyna się od 195 538 euro (bez podatku i dodatkowych opcji).

Total
0
Shares