Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Dacia Jogger zdobywa jedną gwiazdkę podczas testu Euro NCAP

Dacia Jogger to najnowszy, siedmiomiejscowy minivan francusko-rumuńskiej marki, który w teście Euro NCAP wypadł… Dosyć marnie.
fot. Łukasz Walkiewicz/Automotyw.com

To trudny dzień dla Dacii. Najnowszy rodzinny siedmiomiejscowy Jogger zdobywa tylko jedną gwiazdkę z pięciu możliwych w najważniejszym teście bezpieczeństwa Euro NCAP. Czarna passa dla koncernu Renault trwa, ponieważ pod koniec roku 2021 podobny wynik miało Renault Zoe.

Wynik zaniżają boczne poduszki powietrzne

O ile w frontowym zderzeniu Dacia Jogger jest dosyć bogato wyposażona w poduszki powietrzne, o tyle w zderzeniu bocznym bardzo traci punkty. Wynik jest zaniżony głównie przez ostatni rząd siedzeń, na którym nie znajdują się kurtyny chroniące miednicę i klatkę piersiową. Te dwie części ciała są bardzo narażone w czasie wypadku z udziałem Joggera.

Za niski wynik odpowiada też ISOFIX, dostępny tylko w dwóch z sześciu dostępnych dla pasażerów miejsc, a także systemy asystujące kierowcy. Dacia Jogger nie została wyposażona w asystenta pasa ruchu, a wyjątkowo niski wynik zdobył system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa (0,6 punkta na 2 możliwe). Dodatkowo, automatyczne hamowanie w przypadku zagrożenia otrzymało tylko 39%.

Dacia Jogger – od początku kwietnia na ulicach

Jogger miał premierę już w kwietniu. Pierwsze sztuki jeżdżą już na polskich ulicach. Model zbudowany jest na bazie Sandero Stepway, na podstawie którego Euro NCAP po części symulowało dane.

Najnowszą Dacią mieliśmy okazję pojeździć podczas francuskiej premiery.

Total
1
Shares