Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Debiutuje nowa Škoda Fabia Monte Carlo – najszybsza Fabia 4. generacji

Škoda Fabia Monte Carlo oficjalnie wchodzi do gamy wariantów popularnego hatchbacka z Mladej Boleslavi. Czym się wyróżnia?
Škoda Fabia Monte Carlo (fot. materiały prasowe producenta)

Czeska marka zaprezentowała model dopełniający gamę modelu Fabia czwartej generacji. Oto Škoda Fabia Monte Carlo. Auto, które zdaniem producenta ma symbolizować rajdowe korzenie marki. Czyżby wreszcie czeski hothatch? Nic z tych rzeczy, Monte Carlo to wyłącznie usportowiona stylizacja nadwozia, a nie faktyczne zmiany układu jezdnego i napędowego na rajdową modłę, z jednym wszak wyjątkiem, szczegóły poniżej.

Zobaczcie nasz test najnowszej Škody Fabii Style

Škoda Fabia Monte Carlo – więcej czerni

Zawsze alufelgi (w standardzie 16″) i czarne akcenty stylistyczne to wyróżniki tej odmiany Fabii (fot. materiały prasowe producenta)

Nowy warian tym samym dołącza do już dostępnych w modelu Fabia najnowszej generacji wersji wyposażenia (Active, Ambition i Style). Czym wyróżnia się Škoda Fabia Monte Carlo? Z zewnątrz są to czarne elementy nadwozia (czarne lusterka, zewnętrzne listwy progowe, quasi dyfuzor z tyłu z listwą w dolnej części zderzaka, malowana również na błyszczącą czerń obwódka grilla z przodu auta, czy wykończony, oczywiście czernią, pas przedni w dolnej części. Usportowiona Fabia oferowana będzie zawsze z obręczami ze stopów lekkich w rozmiarach od 16 (standard) do 18 cali. W standardzie wyposażenia tej odmiany są również światła przeciwmgielne – oczywiście wszystkie światła w tym aucie to LED-y.

Skoda Fabia czwartej generacji – pierwsza jazda

Wnętrze także usportowione

Sportowe fotele w Skodzie Fabii Monte Carlo (fot. Skoda)

Škoda Fabia Monte Carlo wyróżnia się również stylizacją wnętrza. Mamy tu sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, trójramienną, wielofunkcyjną kierownicę, oczywiście skórzaną. Wnętrze również jest utrzymane w ciemnych tonacjach, jedynie detale konsoli środkowej czy klamki drzwi mają czerwone akcenty. Sportowego sznytu (wyłącznie wizualnego) mają też nadawać autu karbonowe imitacje w dolnej części deski rozdzielczej czy na podłokietnikach w boczkach drzwi.

Fabia Monte Carlo. Silniki – jest jeden mocniejszy wariant

150-konny wariant silnikowy (1.5 TSI) to najszybsza Fabia jaką będzie można kupić (fot. materiały prasowe producenta)

Choć wizualnie Monte Carlo może się podobać, to układ napędowy rajdowych emocji raczej nie zapewni. Wariant Monte Carlo oferowany będzie z jednolitrowym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym o dwóch wariantach mocy: 1.0 MPI (80 KM) oraz 1.0 TSI (110 KM). Oprócz tego w gamie tej wersji będzie jeszcze czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 150 KM, który trafi wyłącznie do odmiany Monte Carlo czyniąc z tej wersji najmocniejszą Fabię czwartej generacji.

Zaawansowane technologie? Tak, w opcji

Wyposażenie techniczne jest bogate, ale najbardziej zaawansowane systemy to zawsze opcja (fot. materiały prasowe producenta)

Fabia Monte Carlo może być wyposażona bogato jeżeli chodzi o technologiczne bajery. Dostępny jest np. system Travel Assist (połączenie adaptacyjnego tempomatu z asystentem pasa ruchu, rozpoznawaniem znaków, ograniczeń prędkości, dostosowywaniem prędkości do limitów, konfiguracji drogi, czy wytyczonej trasy). Nie zabrakło również aktywnego asystenta parkowania z monitorowaniem przeszkód przed i za samochodem i aktywnym hamowaniem. Jednak powyższe rozwiązania to opcjonalne wyposażenie wersji Monte Carlo. Ceny? W oficjalnym komunikacie ich nie ujawniono. Jednak wariant Monte Carlo zawsze był najdroższy. W aktualnym cenniku marki najwyżej wyceniana jest wersja Fabia Style 1.0 TSI (110 KM) z 7-biegową skrzynią DSG, która kosztuje 81 350 zł. 150-konny wariant Monte Carlo na pewno będzie droższy.

A może używana Fabia? Czy warto zainwestować w Fabię II i III generacji?

Total
0
Shares