Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Elektryczny policjant? Ford Mustang Mach-E wkrótce na służbie

Na razie to koncepcja. Ale wszystko wskazuje na to, że się ziści. Ford pracuje nad studyjnym radiowozem policyjnym, na bazie w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E. 

Brytyjska policja, podobno, jak przekonuje Ford, zachwyciła się elektrycznym Mustangiem. Do tego stopnia, że Ford postanowił coś z tym zrobić.

Entuzjazm brytyjskiej policji dla elektrycznego SUV-a Forda okazał się tak duży, że już siedem rodzajów służb albo przetestowało nowy pojazd, albo poprosiło o pełną wycenę specjalnie zbudowanego samochodu koncepcyjnego. W wyniku wielu zapytań ze strony brytyjskiej policji, zbudowano pełny samochód testowy w kolorze żółto-niebieskim.

Na razie koncepcja, wkrótce realizacja?

Obecna koncepcja to demonstracyjny model Mustang Mach-E ze standardowym zasięgiem i napędem na wszystkie koła AWD. Ford planuje także oferować wersję z rozszerzonym zasięgiem w wersjach RWD (napęd na tylne koła) i AWD. Wersje z baterią o większej pojemności zapewniłyby policji jeszcze większy zasięg, a tym samym większe możliwości podczas operacji policyjnych.

Czy elektryk sprawdzi się w policji?

Dane przemawiają za Mustangiem. Nowy Mach-E rozpędza się do 100 km/h w 3,7 sekundy (wersja GT) i osiąga 180 km/h. Mach-E jest również jednym z bardziej ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska samochodów. Mustang Mach-E jest rekordzistą Guinnessa, osiągnął najniższe zużycie energii podczas podróży samochodem elektrycznym. Jest zdolny do pokonania nawet 610 kilometrów na jednym ładowaniu.

Technicy Forda zajęli się również kwestią zasilania niebieskich świateł, syren oraz innych zaawansowanych technicznie elementów samochodu policyjnego. Zasięg auta okazał się niezagrożony, ponieważ zasilanie niebieskich świateł jest pobierane z 12V akumulatora pojazdu, a nie z akumulatora napędowego. W przyszłości Ford będzie dążyć do zwiększenia pojemności baterii, aby umożliwić zamontowanie dodatkowego wyposażenia .

Konwersję oryginalnego Mustanga Mach-E przeprowadził długoletni partner Forda, Safeguard SVP, wyspecjalizowany konstruktor samochodów specjalnych z siedzibą w Essex. Wśród wyposażenia zamontowanego w samochodzie koncepcyjnym, znajdują się wykonane na zamówienie uchwyty montażowe i wsporniki, które zapewniają odpowiednie warunki podczas pracy operacyjnej, przy minimalnej ingerencji w pojazd. Całe oświetlenie jest wykonane w technologii LED o bardzo niskim zużyciu energii, aby zmniejszyć pobór prądu z systemu zasilania pojazdu 12V.

Total
0
Shares