Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ferrari na specjalnie zamówienie, czyli SP48 Unica

Ferrari SP48 Unica to supersamochód wyprodukowany na zamówienie tajemniczego klienta, w oparciu o model F8 Tributo
ferrari sp48 unica
Ferrari SP48 Unica (fot. materiały prasowe)

Szczęśliwy klient Ferrari odebrał już wyprodukowane na podstawie F8 Tributo unikatowe i jednyne na świecie SP48 Unica. Superauto zostało zaprojektowane w całości przez zamawiającego, dzięki czemu z fabryki nie wyjedzie już drugie takie samo. Jakie są różnice względem pierwowzoru?

Design szyty na miarę

sp48 unica

SP48 Unica to odmienione F8 Tributo. Cały proces produkcji konsultowany był na bieżąco z tajemniczym klientem. Największą różnicę stanowi brak tylnej szyby i zmiany w tylnym zderzaku. Zamiast poczwórnych, okrągłych lamp, wprowadzono do modelu cztery paski LED. Boczną linię charakteryzują wloty w kształcie strzały i zrobiony na zamówienie kształt pięcioramiennych felg. Nie podano żadnych informacji o wnętrzu samochodu. Producent podaje, że poza alcantarowym wykończeniem i emblematami SP48 Unica, środek pochodzi ze standardowego F8 Tributo.

sp48 unica

Pod maską unikatowego samochodu również zagościł oryginalny silnik z pierwowzoru. Jest to 3,9-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem. Motor generuje 710 KM mocy i 770 Nm momentu obrotowego. Oryginalne F8 Tributo rozpędza się do 100 km/h w niecałe 3 sekundy i maksymalnie jedzie 211 km/h. Czy w SP48 Unica mogą być lepsze osiągi? To prawdopodobnie pozostanie tajemnicą.

ferrari sp48 unica

Jak myślicie, nowy właściciel skorzysta ze sportowego potencjału samochodu, czy “postawi go w salonie”? Trzeba przyznać, że egzemplarz wizualnie robi gigantyczne wrażenie.

Total
0
Shares