Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ferrari Portofino M w ulepszonym wydaniu Novitec

Ferrari Portofino M w wydaniu Novitec to nowość na rynku tuningowym. Zobaczcie iście uszytego na miarę kabrioleta.
ferrari
Novitec pokazał swoją wizję Ferrari Portofino M. Będzie nie tylko szybciej, ale też bardziej krzykliwie (fot. materiały prasowe)

Dla wszystkich właścicieli Ferrari Portofino M mamy doskonałe wieści. Jeśli czujecie, że Wasz samochód jest zbyt słaby, za mało stylowy i mógłby być bardziej wyjątkowy, to firma tuningowa Novitec będzie miała dla Was odpowiednie lekarstwo. Na recepcie napisano: więcej koni mechanicznych, lepsze osiągi i dopieszczony wygląd zewnętrzny.

ferrari
Moc bazowego silnika wzrosła aż o 73 KM (fot. materiały prasowe)

Co wpłynęło na osiągi ulepszonego Ferrari? Przede wszystkim moduł Novitec N-Tronic, który w sposób plug-and-play wprowadza nowe, dużo bardziej agresywne oprogramowanie silnika. Lepszy komputer wpływa na mapę wtrysków, ciśnienie doładowania i kontrolę zapłonu. W połączeniu ze sportowym katalizatorem, moc 3.9-litrowego V8 wzrasta do 695 KM, czyli aż o 73 KM więcej niż seria. Przyspieszenie sportowego kabrioleta po modyfikacjach wyniosło 3.16 sekundy do 100 km/h, a maksymalnie samochód rozpędzi się do 325 km/h.

Poza doskonałym pakietem ulepszeń mechanicznych, Novitec zaplanował też swoiste ulepszenie wyglądu wizualnego Ferrari. W skład części tuningowych wchodzą głównie elementy z włókna węglowego, takie jak przedni dyfuzor czy wloty na masce. Sznytu dodają także tylny spoiler oraz nakładki progowe.

ferrari
Zawieszenie obniżono o 3,5 centymetra względem seryjnego Ferrari (fot. materiały prasowe)

To nie wszystko – Novitec obniża Portofino o 3,5 centymetra, co w zestawieniu z 21 i 22-calowymi felgami znacznie poprawia wygląd i doskonale wpływa na prowadzenie samochodu.

Nie znamy jedynie dokładnej specyfikacji wnętrza, bowiem firma podaje, że klienci będą mieli pełną dowolność personalizacji. Przedstawiciel zapewnia, że Novitec “może spełnić nawet najbardziej niezwykłe życzenia każdego właściciela Ferrari”, a dokonać tego mają dzięki pełnej gamie kolorystycznej z Alcantary i skóry. Dzięki temu też cena modyfikacji jest ustalana indywidualnie. Musimy jednak ostrzec – prawdopodobnie nie będzie niska. W zamian natomiast otrzymacie iście uszyte na miarę auto.

Total
1
Shares