Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Festiwal Goodwood 2022 – okrągłe urodziny BMW M i nowości

bmw m goodwood
Na tegorocznym festiwalu Goodwood BMW M będzie świętować 50. urodziny (fot. materiały prasowe)

Na zbliżającym się, tegorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood 2022, możemy oczekiwać celebracji okrągłych, pięćdziesiątych urodzin BMW M. Korzystając z wyjątkowej okazji, marka przedstawi nam nowy model z rodziny M-Power.

“Najlepsze miejsce do świętowania” i tajemniczy nowy model BMW M

Przy okazji urodzin, zaprezentowany zostanie nowy, tajemniczy model z rodziny BMW M (fot. materiały prasowe)

Sam CEO marki BMW M Frank vel Meel mówi, że Festiwal w Goodwood to najlepsza okazja na wydanie urodzinowej imprezy. “Na naszą 50. rocznicę nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego miejsca do świętowania naszych produktów z fanami marki. Szczególnie nie mogę się doczekać, aby po raz pierwszy zaprezentować publiczności na całym świecie pewien pojazd – pojazd, na który czekaliśmy od dawna.”

Od niego wszystko się zaczęło. To BMW M1 (fot. materiały prasowe)

Jest kilka nowych modeli z dywizji BMW M, których możemy wyczekiwać. Pierwszy z nich, to nadchodzące M3 Touring. Samochód ma bazować na sedanie. Możemy więc oczekiwać sześciocylindrowego, 3-litrowego silnika o mocy 503 KM, połączonego z automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Model został zapowiedziany właśnie na czerwiec, czyli miesiąc festiwalu. Ta premiera nie będzie jednak żadną tajemnicą.

Innym modelem może być nowe M2, którego produkcja ma się rozpocząć pod koniec 2022 roku. Ten samochód może być faktycznie “czymś specjalnym”, ponieważ pod jego maską znajdzie się S58 z podwójnym doładowaniem z M4.

bmw xm
BMW Concept XM (fot. BMW)

Trzecim kandydatem może być XM. To najmocniejsze BMW jakie powstanie, w dodatku z napędem hybrydowym. Na jego temat wiemy najmniej, więc bardzo niewykluczone, że “ten model, na który czekaliśmy od dawna” to właśnie XM.

Festiwal Prędkości w Goodwood 2022 ma odbyć się w dniach 23-26 czerwca. Ilość biletów jest bardzo ograniczona i opcja na cały weekend jest już wyprzedana. Jest jeszcze szansa, żeby pojechać na festiwal w czwartek, piątek lub niedzielę, a ceny wahają się od 20 do 82 funtów.

Total
0
Shares