Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Mustang Mach-E z tytułem Car of the Year Polska

Elektryczny Ford Mustang Mach-E został zwycięzcą plebiscytu Car of the Year Polska. Pierwszy w pełni elektryczny SUV Forda zdobył 98 punktów i okazał się najlepszy spośród finałowej piątki.

Całkowicie elektryczny SUV Forda – Mustang Mach-E zwyciężył w konkursie Car of the Year Polska. W tegorocznej edycji plebiscytu wystartowało 37 debiutujących na polskim rynku modeli, spośród których jury wyłoniło finałową piątkę. Decydujące głosowanie miało miejsce 1 grudnia, po wszechstronnych testach finalistów.

– Przekazując prezesowi Ford Polska, Piotrowi Pawlakowi, statuetkę za zwycięstwo Forda Mustanga Mach-E w konkursie Car of the Year Polska 2022 poczułem, że po obu jej stronach znaleźli się fani motoryzacji. Mustang Mach-E, jak żaden z innych kandydatów, łączy historię z przyszłością. Na Torze Modlin, gdzie odbyły się końcowe jazdy i zakończenie konkursu, Mach-E pokazał, że nawet w ekologicznym wydaniu Mustang nie zrezygnował z DNA dzikiego konia – powiedział Wojciech Sierpowski, przewodniczący jury konkursu Car of the Year Polska.

Mustang Mach-E najlepszy spośród konkurentów

Tytuł Car of the Year Polska jest prestiżowym wyróżnieniem. Jury konkursu stanowią doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni, będący autorytetami w swojej branży, zawodowo zajmujący się testowaniem i oceną samochodów. Pochodzą oni z różnych mediów i redakcji, dzięki czemu konkurs jest w pełni niezależny, demokratyczny, ponadredakcyjny i transparentny.

– Bardzo mnie cieszy kolejna nagroda dla Mustanga Mach-E na polskim rynku. Jestem przekonany, że tego typu wyróżnienia pokazują klientom, że zmiany, które zachodzą w naszym otoczeniu są nieuchronne i elektromobilność jest przyszłością motoryzacji, a właściwie w przypadku Forda to już teraźniejszość. Nagroda w plebiscycie Car of the Year Polska to dowód na to, że nasza wytężona praca na przestrzeni ostatnich lat się opłaciła, a pierwszy w pełni elektryczny SUV Forda to po prostu niezwykle dopracowany, wszechstronny i innowacyjny samochód – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Kilka wersji wyposażenia

Ford Mustang Mach-E nawiązuje do dziedzictwa zarówno marki Ford, jak i rasowego kultowego Mustanga, ale wybiega w przyszłość oferując niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy, komfort i najnowocześniejsze rozwiązania. Choć to pierwszy w pełni elektryczny SUV w historii marki, to już zdążył pobić wiele rekordów m.in. najdłuższego dystansu przejechanego na jednym ładowaniu.

W ofercie znajduje się wiele wersji i odmian dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów, w tym ze standardową i rozszerzoną wersją akumulatora, z napędem na tylne koła lub na wszystkie koła, w wieloma innowacyjnymi technologiami. Dostępna jest również dynamiczna wersja Mustanga Mach-E GT, która oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Moc układu elektrycznego to 487 KM, a moment obrotowy sięga poziomu 860 Nm.

Total
0
Shares