Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Genesis X – to koncept luksusowego auta na prąd. Wygląda świetnie

Genesis X to śmiały projekt sportowego, dynamicznego i oczywiście napędzanego wyłącznie silnikami elektrycznymi samochodu GT Coupé.
Genesis X
Genesis X (fot. materiały prasowe producenta)

Najbardziej luksusowa w Hyundai Motor Group marka – Genesis – zaprezentowała koncepcyjne luksusowe Gran Turismo coupé, samochód, który ma opierać się na napędzie elektrycznym. Biorąc pod uwagę niedawną premierę seryjnego KIA EV6 GT, Genesis X z najmocniejszym napędem z EV6 GT to pomysł naszym zdaniem kapitalny. Zresztą, wystarczy spojrzeć na to, jak Genesis X wygląda.

„Samochód, który dziś przedstawiamy, to samochód koncepcyjny, który ucieleśnia podstawowe elementy, do których dąży Genesis w swoich projektach. Poświęć chwilę, aby poznać przyszłość designu Genesis poprzez ten samochód koncepcyjny, który ucieleśnia progresywnego i odważnego ducha naszej marki ”– powiedział Jay Chang, dyrektor globalny marki Genesis.

Film wyprodukowany przez producenta, prezentujący koncepcyjny model Genesis X

Niska i szeroka sylwetka koreańskiego GT, dwuwarstwowe zderzaki oraz bardzo charakterystyczne również dwuwarstwowe pasy reflektorów przecinających… nadkola.

Genesis X
Genesis X i jego charakterystyczne “dwupasmowe” reflektory (fot. materiały prasowe producenta)

Bok pojazdu pełnymi garściami czerpie z klasycznych samochodów GT z charakterystyczną dla tej grupy długą maską i krótkim tyłem. Lusterka boczne, jak na nowoczesny projekt przystało są w pełni cyfrowe (kamery przekazujące obraz do wnętrza).

Genesis X
Masywna sylwetka jednoznacznie sugeruje, że mocy autu brakować nie będzie (fot. materiały prasowe producenta)

Na temat tego auta, po za tym co możemy oglądać na filmie i zdjęciach niewiele wiadomo. Jaskrawo barwione na limonkowy (tak go określa producent) kolor zaciski hamulców mają sugerować bardzo szybkie auto, z tym, że na temat ewentualnej jednostki napędowej jaka miała by przekazywać moc elektrycznych silników na koła nie wiadomo nic. Ba, nie wiadomo nawet, czy ten niewątpliwie śmiały koncept doczeka się seryjnej realizacji.

Genesis X
Wnętrze Genesis X jest równie ekstrawaganckie stylistycznie co nadwozie (fot. materiały prasowe producenta)

Wnętrze zaprezentowanego przez markę Genesis samochodu koncepcyjnego stylem odpowiada wyrafinowanemu nadwoziu. Pływająca konsola środkowa połączona z wyraźnie zorientowaną na kierowcę deską rozdzielczą jednoznacznie sugerują: pasażer ma tylko podziwiać.

Genesis X
Wiele elementów wyposażenia wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu (fot. materiały prasowe producenta)

Materiały wykorzystane we wnętrzu koncepcyjnego egzemplarza Genesis X w znacznym stopniu powstały z recyklingu. Przetworzone odpady po odpowiedniej obróbce trafiły na części kierownicy, osłony poduszki powietrznej i inne elementy widoczne w kabinie konceptu. Ciekawe czy włodarze Hyundai Motor Group dadzą zielone światło temu projektowi, który naszym zdaniem mógłby śmiało konkurować z takimi pojazdami jak np. Audi e-Tron GT.

Total
0
Shares