Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Greenway przejmuje Revnet. 70 ładowarek zmienia operatora

Dobre wieści dla korzystających z ładowarek GreenWay. Sieć do końca bieżącego roku przejmie 70 stacji ładujących i zwiększy ich moc.
greenway
Nissan Leaf przy ładowarce GreenWay (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Dobra wiadomość dla korzystających z GreenWaya. Do końca bieżącego roku sieć przejmie 70 istniejących ładowarek operatora Revnet. Chodzi głównie o stacje ładowania AC o mocy 22 kW. Firma po przejęciu planuje rozbudowę i zwiększenie mocy wykupionych punktów.

Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży – powiedział Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie.”

greenway
Mapa pokazująca przejęte przez GreenWaya punkty sieci Revnet (fot. GreenWay)

Przejęcie sieci było możliwe dzięki wsparciu na rozwój sieci ładowania w Europie Środkowo-Wschodniej w wysokości 85 milionów Euro.

Dzięki inwestycji znacząco przyspieszyliśmy rozbudowę publicznej infrastruktury ładowania. Realizujemy ten proces zarówno przez budowę nowych stacji, jak i konsolidowanie rynku” – mówi Rafał Czyżewski. – “Drugim filarem naszej strategii jest budowa pozycji partnera pierwszego wyboru dla biznesu, który coraz bardziej zainteresowany jest elektromobilnością. Również w tym obszarze wsparcie inwestorów stanowi dla nas niezwykle silny impuls rozwojowy.

Bardzo się cieszę, że oddajemy owoc naszej kilkuletniej pracy w dobre ręce” – mówi Adam Hłond współwłaściciel i członek zarządu Rawicom SA. –  “Pragnę podkreślić, że nasza firma nadal pozostaje na rynku elektromobilności, skupiając się na dostarczaniu Klientom wysokiej klasy urządzeń i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz świadczenia usług montażu i serwisu. Cały czas rozwijamy nasz główny kierunek, w którym od wielu lat się specjalizujemy, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych.

Total
1
Shares