Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

GreenWay Polska – więcej ładowarek o mocy 90 kW

Jakiś czas temu zauważyliśmy wzrost mocy na jednej z ładowarek sieci GreenWay. Poprosiliśmy firmę o listę lokalizacji, oto ona.
Ładowarka sieci Greenway
GreenWay Polska dysponuje obecnie największą siecią szybkich stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce (fot. GreenWay Polska)

Na początku kwietnia informowaliśmy was o wzroście mocy na 52 stacjach ładowania aut elektrycznych (z 40 do 50 kW) należących do najpopularniejszej w Polsce sieci ładowarek GreenWay Polska. Wówczas zbiegło się to ze zmianami w cenniku, o których również pisaliśmy, dziś o zmianach, którymi firma niespecjalne się chwaliła medialnie, a warto, bo przyrost mocy jest tym razem w części ładowarek znacznie większy niż tylko o 10 kW.

Tym razem przyrost mocy powinien być zauważony przez użytkowników aut elektrycznych, zdolnych do przyjęcia mocy ładowania wyższych niż 50 kW. Poniżej przedstawiamy listę stacji ładowania sieci GreenWay, na których maksymalna moc ładowania wzrosła z 50 kW do 90 kW, a w jednym przypadku nawet do 150 kW. Oto lokalizacje ładowarek “podniesionych” do 90 kW:

 1. Galeria Mokotów – Warszawa
 2. Wola Park – Warszawa
 3. Atrium Reduta – Warszawa
 4. Galeria Przymorze – Gdańsk
 5. Galeria Gryf – Szczecin
 6. Ptak Outlet – Rzgów
 7. Ikea – Lublin
 8. Silesia City Center – Katowice
 9. Podium Park – Kraków
 10. Nowy Targ by Skanska – Wrocław
 11. M1 – Łódź
 12. Elektrownia Powiśle – Warszawa
 13. MOP Proboszczowice – Autostrada A4 pomiędzy Gliwicami i Krapkowicami
 14. Renoma – Wrocław

Oprócz tego, jak wspomnieliśmy, jedna ze stacji ładowania zyskała jeszcze większy przyrost mocy. Chodzi o punkt ładowania sieci GreenWay Polska zlokalizowany w Galerii Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim – tam kierowcy będą mogli ładować swoje auta z maksymalną mocą do 150 kW – o ile oczywiście posiadane przez nich pojazdy, akceptują taką moc.

Jaki samochód elektryczny? Pojedynek Škody Enyaq z VW ID.4

Total
0
Shares