Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hennesey Venom idzie na rekord. Zobacz nagranie

Hennesey Venom F5 osiąga niesamowite prędkości na Florydzie. A docelowo ma być jeszcze szybciej. Zobaczcie film.
venom f5
fot. Hennesey

Na kanale Hennesey Performance pojawił się film upamiętniający nowy rekord marki. Hypercar Venom F5 osiągnął na torze na Florydzie oszałamiającą prędkość 437 km/h (271.6 mil na godzinę). Wszystkich fanów prędkości zapraszamy do zapoznania się z materiałem:

Hennesey idzie na rekord

Venom F5 docelowo ma rozpędzić się do 500 km/h (fot. Hennesey)

Należałoby zacząć od tego, że podobno Hennesey nawet nie próbował tej prędkości sprawdzać. Test na torze miał na celu kalibrację układu kierowniczego i zawieszenia oraz zbadaniu dokładnych wartości aerodynamicznych.

Marka docelowo planuje przekroczyć barierę 300 mil na godzinę (482 km/h) i utrzymaniu prędkości maksymalnej modelu na poziomie 311 mph, czyli równych 500 km/h. Te “przypadkowe” testy pokazały, że cel jest bardzo osiągalny. Obecnie rekordową prędkość udało się osiągnąć Bugatti z modelem Chrion Super Sport 300+ osiągającym 304 mile na godzinę. Nie zostało to jednak uznane, ponieważ prędkość ta nie była średnią z dwóch przejazdów.

Venom F5 – potwór z V8

Venom F5
Venom F5 to potwór z niemal 1800 KM pod maską (fot. Hennesey)

Hennesey Venom F5 jest w stanie osiągnąć takie prędkości dzięki potężnemu, 6.6 litrowemu V8. Silnik podwójnie doładowano, dzięki czemu jego moc sięgnęła 1792 KM, przekazywanych w 100% na tylną oś. Jak podaje producent, samochód ma współczynnik 1.3 KM na kilogram samochodu, co oznacza że pokonuje on nawet Koenigsegga.

Nasz test McLarena GT:

Total
1
Shares