Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

„Hola Hola” – oto ulepszony SEAT Ibiza oraz Arona. Co nowego?

Nowy SEAT IBIZA ARONA (fot. SEAT)
Nowy SEAT IBIZA ARONA (fot. SEAT)

Ulepszone modele SEAT Ibiza oraz Arona zostały dziś pokazane szerszej publiczności. Firma wprowadziła zmiany by odpowiedzieć na współczesne wymogi digitalizacji i dostępności w sieci. Podczas modernizacji modeli dla projektantów priorytetem było zachowanie młodzieńczego charakteru i intuicyjności obsługi. Odświeżone SEAT Ibiza oraz SEAT Arona zostały stworzone w Barcelonie. Zaprojektowanie, opracowanie i wyprodukowanie modeli ma miejsce w zakładach marki w Martorell w obszarze metropolitalnym stolicy Katalonii.

Nowa Ibiza

Nowy SEAT IBIZA (fot. SEAT)
Nowy SEAT IBIZA (fot. SEAT)

Odświeżona Ibiza charakteryzuje się bardziej dynamicznym designem, podkreślonym m.in. pełnymi światłami LED czy zupełnie nowymi wzorami felg. Nowe jest oznaczenie modelu inspirowane odręcznym pismem na tylnej pokrywie bagażnika czy chromowane logo SEAT. Ibiza pozostaje istotnym autem dla sukcesu hiszpańskiej marki. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 1984 roku, mały hatchback zajął pozycję najbardziej popularnego modelu, jaki kiedykolwiek opuścił linię produkcyjną marki SEAT. 

Bezpieczeństwo

Nowe Ibiza i Arona są oferowane z kompletem najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa, takich jak aktywny tempomat pozwalający na bezpieczną podróż na trasie w trybie półautonomicznym niezależnie od prędkości pojazdu. W wyposażeniu modelu znajdziemy również asystenta pasa ruchu Lane Assist, system monitorowania martwego pola Side Assist oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Do listy technologii modeli SEAT Ibiza i Arona został dodany również asystent świateł drogowych High Beam Assist. Kiedy zaczyna zanikać światło dzienne, system automatycznie wykrywa pojazdy przed autem, w razie potrzeby przełączając oświetlnie między światłami drogowi i mijania. 

Nowe wnętrza

Najwięcej zmian estetycznych i praktycznych modele doczekały się w środku. Wnętrza Ibizy i Arony zyskały między innymi nowe ambientowe podświetlenie LED oraz podświetlenie przeprojektowanych wlotów powietrza. Komfort jazdy zapewni również nowy design deski rozdzielczej w obu modelach.

Nowa ARONA

Nowy SEAT IBIZA (fot. SEAT)
Nowy SEAT IBIZA (fot. SEAT)

Wygląd SEAT-a Arony również został dostosowany do nowego jezyka stylistycznego hiszpańskiej marki. Miejski SUV uzyskał bardziej agresywną sylwetkę, szczególnie widoczną w wersji Xperience. Samochód zapewnia również lepszą widoczność, co przekłada się na jeszcze większe bezpieczeństwo jazdy. Projektanci zdecydowali się również na odświeżenie maski modelu, zamontowanie nowych zderzaków oraz odświeżenie kształtu lamp przeciwmgielnych. Z tyłu samochodu m.in. zamontowano nowy spoiler oraz również wprowadzono nowy styl pisma nazwy modelu inspirowany pismem odręcznym.

Nowe technologie

Oba modele zostały wyposażone w technologię Full Link we wszystkich wersjach wyposażenia, który umożliwia podróżnym dostęp do Android Auto i Apple CarPlay. W połączeniu z opcjonalnym bezprzewodowym ładowaniem indukcyjnym można zapomnieć o ładowarkach przewodowych w kabinie. Z kolei system SEAT CONNECT zapewnia łączność z samochodem, pozwalając na zdalny dostęp do danych dotyczących stylu jazdy, pozycji zaparkowanego samochodu, czy informacji o tym, które drzwi pozostały otwarte. Użytkownicy mogą też wejść w interakcję z odświeżonymi systemami multimedialnymi za pomocą ekranu o standardowej wielkości 8,25 cala lub opcjonalnemu systemowi nawigacji o przekątnej 9,2 cala. Z części usług można skorzystać głosowo, aktywując je poprzez hiszpańskie przywitanie „Hola Hola”.  W kabinie obu modeli znajdziemy również dwa złącza typu USB-C. Co więcej, wbudowany system e-SIM oferuje możliwość skontaktowania się z usługami marki SEAT, za pomocą przycisku „Private Call”. Pozwala to na rozmowę z asystentem marki SEAT w języku kierowcy niezależnie od miejsca podróży. SEAT CONNECT będzie oferowany bez dodatkowych opłat przez rok od zakupu modelu. 

Co pod maską?

Pod maską nowej Ibizy planowane jest pięć wersji silnikowych, z kolei w modelu Arona zapewniony będzie wybór czterech jednostek benzynowych. Wszystkie silniki w Aronie zostały wyposażone w turbosprężarkę i bezpośredni wtrysk.  Podstawowy silnik w Ibizie to trzycylindrowy silnik 1.0 MPI z manualną 5-biegową skrzynią o 5 przełożeniach. Napęd zapewnia moc 80 KM oraz 93 Nm momentu obrotowego.  W obu odświeżonych modelach znajdziemy jednostki 1.0 TSI oraz 1.5 EcoTSI. Pierwszy wariant oferowany jest w odmianach o mocy 95 KM oraz 110 KM. Wersja 95-konna została połączona z manualną 5-biegową przekładanią, natomiast 110-konną wersję można wybrać z 6-biegową manualną przekładanią bądź z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG. Największy silnik oferowany w obu miejskich autach marki to czterocylindrowa jednostka 1.5 EcoTSI, który dzięki mocy wyjściowej 150 KM i 250 Nm momentu obrotowego zapewni wysokie osiągi przy zachowaniu zrównoważonej wydajności. 

Total
0
Shares