Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hybrydowa Toyota Yaris GR Rally1 Spec już testowana

Jak hybrydowy Yaris GR Rally1 Spec sprawdza się w boju? Nową Toyotę testuje we Francji mistrz świata.
Jak hybrydowy Yaris GR Rally1 Spec sprawdza się w boju? Sprawdza to Seb Ogier (fot. Toyota)

Sébastien Ogier jest już po pierwszych dniach testowania nowej hybrydowej Toyoty GR Yaris Rally1 Spec. Kierowca jeździł przez dwa dni po Francuskich Alpach bez żadnych opadów. Warunki pozwoliły jednak na odwzorowanie wrażeń, które towarzyszą podczas rajdu Monte-Carlo.

“Cywilny” GR Yaris będzie dostępny dłużej

Nowa technologia jest wyzwaniem zarówno dla inżynierów, jak i kierowców – jest czymś nowym” powiedział Ogier. „ale pierwsze testy oceniam pozytywnie, pierwsze wrażenie było pozytywne”. Kierowca mówi, że auto jest czymś zupełnie innym, niż to do czego był przyzwyczajony przez ostatnie pięć lat. Na pewno będzie wymagało to od kierowcy adaptacji do funkcji regeneracji baterii i nauczenia się jak w pełni wykorzystać moc z elektrycznego silnika. Sébastien Ogier bardzo pozytywnie ocenia sposób, w jaki dodatkowa elektryczna moc komponuje się z pracą spalinowej jednostki.  

Yaris GR Rally1
Hybrydowa Toyota Yaris GR Rally1 Spec dysponuje ponad 500 KM mocy (fot. Toyota)

Hybrydowa Toyota Yaris GR WRC spec dysponuje łącznie mocą ponad 500 KM. Do standardowego rajdowego turbodoładowanego silnika o pojemności 1.6 litra został dołożony silnik elektryczny, o mocy 100 kW. Napęd elektryczny będzie obowiązkowo wykorzystywany do przemieszczania po strefie serwisowej i na dojazdówkach. FIA będzie decydować, jak dużo mocy będzie można wykorzystać i przez jak długi czas na konkretnych odcinkach.

Zobaczcie nasz test Toyoty GR Yaris

Total
1
Shares