Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hyundai Poland Racing rozpoczyna sezon

Hyundai Poland Racing
Hyundai Poland Racing (fot. Hyundai)

Ubiegłoroczny Mistrz Polski w RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski), ekipa Hyundai Poland Racing, reprezentowana przez nowy duet Jarosław Szeja i Marcin Szeja ma ambitny cel obronić ten tytuł. Zespół wystawi na polskie odcinki specjalne rajdowego Hyundaia i20 R5, a jego obsługą zajmie się ekipa Kowax 2Brally prowadzona przez Bartłomieja Borutę. Ponadto na zakończenie sezonu, bracia Szeja przesiądą się do samochodu rajdowego nowszej generacji: Hyundaia i20 N Rally2.

Zespół reprezentujący w rozpoczynającym się sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ekipę Hyundai Poland Racing, czyli bracia Szeja to aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD. Załoga ta weźmie udział w siedmiu zaplanowanych na sezon 2021 rundach rozgrywanych na terenie Polski, Litwy i Słowacji.

Bracia Szeja są bardzo zmotywowani startami w wyższej klasie rajdowej (fot. Hyundai)

„Po zdobyciu mistrzostwa Polski w klasie Open 4WD od razu szukaliśmy opcji rozwoju. Mieliśmy wielką nadzieję, że uda się przesiąść do samochodu klasy R5 i powalczyć w sezonie 2021 o możliwie najwyższe cele. Jazda Hyundaiem i20 R5 i wspólny program występów w pełnym sezonie mistrzostw Polski z zespołem Hyundai Poland Racing to dla nas spełnienie marzeń. Z niecierpliwością wyczekuję pierwszego rajdu w tym sezonie, chociaż mam świadomość tego, że potrzeba czasu na naukę nowego auta. Jedno jest pewne – damy z siebie wszystko, aby dumnie reprezentować nasze nowe barwy.”– powiedział Jarosław Szeja, Kierowca w zespole Hyundai Poland Racing.

„Spóźniony z wiadomych względów sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 startuje! Cieszy mnie to tym bardziej, że zgodnie z założeniami kontynuujemy projekt Hyundai Poland Racing. Ubiegłoroczne wyniki i sukcesy osiągnięte przez Jarriego Huttunena stawiają zespołowi bardzo wysoką poprzeczkę. Wybór kierowcy na bieżący sezon nie był łatwy. Wraz z Hyundai Motorsport oraz Hyundai Motor Poland zależało nam na stabilnym i doświadczonym kierowcy dysponującym nie tylko umiejętnościami, ale i ciekawym zakresem aktywności. Zdecydowaliśmy się na rodzinny duet braci Jarosława i Marcina Szejów oraz Szeja Rally Team. To właśnie oni w sezonie 2021 będą zawodnikami Hyundai Poland Racing, którego obsługą zajmie się nasz zespół – Kowax 2Brally. Jestem bardzo dobrej myśli, cały zespół pozostaje silnie zmotywowany, możemy liczyć na wielkie wsparcie ze strony naszych sponsorów. Kibicujcie – zapraszam na odcinki specjalne.” – powiedział Bartłomiej Boruta, założyciel i szef Kowax 2Brally.

Tegoroczne malowanie auta Hyundai Poland Racing (fot. Hyundai)

Kalendarz tegorocznych startów w ramach RSMP wymieniamy poniżej:

  • 04.06-06.06 – Rajd Žemaitija (Kielmy, Litwa)
  • 18.06-20.06 – Rajd Polski (Mikołajki)
  • 16.07-18.07 – Rajd Nadwiślański (Puławy)
  • 05.08-07.08 – Rajd Rzeszowski (Rzeszów)
  • 09.09-10.09 – Rajd Śląska (Chorzów)
  • 01.10-03.10 – Rajd Świdnicki (Świdnica)
  • 15.10-17.10 – Rajd Koszyc (Słowacja)
Total
0
Shares