Hyundai Poland Racing rozpoczyna sezon

Hyundai Poland Racing
Hyundai Poland Racing (fot. Hyundai)

Ubiegłoroczny Mistrz Polski w RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski), ekipa Hyundai Poland Racing, reprezentowana przez nowy duet Jarosław Szeja i Marcin Szeja ma ambitny cel obronić ten tytuł. Zespół wystawi na polskie odcinki specjalne rajdowego Hyundaia i20 R5, a jego obsługą zajmie się ekipa Kowax 2Brally prowadzona przez Bartłomieja Borutę. Ponadto na zakończenie sezonu, bracia Szeja przesiądą się do samochodu rajdowego nowszej generacji: Hyundaia i20 N Rally2.

Zespół reprezentujący w rozpoczynającym się sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ekipę Hyundai Poland Racing, czyli bracia Szeja to aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD. Załoga ta weźmie udział w siedmiu zaplanowanych na sezon 2021 rundach rozgrywanych na terenie Polski, Litwy i Słowacji.

Bracia Szeja są bardzo zmotywowani startami w wyższej klasie rajdowej (fot. Hyundai)

„Po zdobyciu mistrzostwa Polski w klasie Open 4WD od razu szukaliśmy opcji rozwoju. Mieliśmy wielką nadzieję, że uda się przesiąść do samochodu klasy R5 i powalczyć w sezonie 2021 o możliwie najwyższe cele. Jazda Hyundaiem i20 R5 i wspólny program występów w pełnym sezonie mistrzostw Polski z zespołem Hyundai Poland Racing to dla nas spełnienie marzeń. Z niecierpliwością wyczekuję pierwszego rajdu w tym sezonie, chociaż mam świadomość tego, że potrzeba czasu na naukę nowego auta. Jedno jest pewne – damy z siebie wszystko, aby dumnie reprezentować nasze nowe barwy.”– powiedział Jarosław Szeja, Kierowca w zespole Hyundai Poland Racing.

„Spóźniony z wiadomych względów sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 startuje! Cieszy mnie to tym bardziej, że zgodnie z założeniami kontynuujemy projekt Hyundai Poland Racing. Ubiegłoroczne wyniki i sukcesy osiągnięte przez Jarriego Huttunena stawiają zespołowi bardzo wysoką poprzeczkę. Wybór kierowcy na bieżący sezon nie był łatwy. Wraz z Hyundai Motorsport oraz Hyundai Motor Poland zależało nam na stabilnym i doświadczonym kierowcy dysponującym nie tylko umiejętnościami, ale i ciekawym zakresem aktywności. Zdecydowaliśmy się na rodzinny duet braci Jarosława i Marcina Szejów oraz Szeja Rally Team. To właśnie oni w sezonie 2021 będą zawodnikami Hyundai Poland Racing, którego obsługą zajmie się nasz zespół – Kowax 2Brally. Jestem bardzo dobrej myśli, cały zespół pozostaje silnie zmotywowany, możemy liczyć na wielkie wsparcie ze strony naszych sponsorów. Kibicujcie – zapraszam na odcinki specjalne.” – powiedział Bartłomiej Boruta, założyciel i szef Kowax 2Brally.

Tegoroczne malowanie auta Hyundai Poland Racing (fot. Hyundai)

Kalendarz tegorocznych startów w ramach RSMP wymieniamy poniżej:

  • 04.06-06.06 – Rajd Žemaitija (Kielmy, Litwa)
  • 18.06-20.06 – Rajd Polski (Mikołajki)
  • 16.07-18.07 – Rajd Nadwiślański (Puławy)
  • 05.08-07.08 – Rajd Rzeszowski (Rzeszów)
  • 09.09-10.09 – Rajd Śląska (Chorzów)
  • 01.10-03.10 – Rajd Świdnicki (Świdnica)
  • 15.10-17.10 – Rajd Koszyc (Słowacja)
Total
0
Shares