Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jakie nowe auta były w 2021 najpopularniejsze w Polsce?

Najpopularniejsze w Polsce marki i modele samochodów w 2021 roku? Skoro rok się skończył, można podsumować.
Toyota Corolla GR Sport Hybrid kombi
Toyota Corolla GR Sport Hybrid kombi (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

W 2021 roku zarejestrowano w Polsce więcej aut niż w roku 2020. Było to łącznie 520 575 sztuk – o 32 573 egzemplarzy więcej niż rok wcześniej. Jednak nas ciekawi, które auta okazały się szlagierami sprzedaży, które marki i modele były najpopularniejsze? Mamy już te dane. Zacznijmy od marek.

Najpopularniejsze marki samochodów w Polsce

Toyota C-HR GR Sport (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Toyota C-HR GR Sport (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Królem na polskim rynku w 2021 roku została Toyota. Klienci w Polsce zarejestrowali aż 74 513 egzemplarzy aut japońskiej marki, co znacznie przebiło rezultaty uzyskane przez kolejnych producentów. Toyota wyprzedziła plasującą się na drugim miejscu Skodę aż o 29 443 egzemplarze. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych marek nowych aut zarejestrowanych w Polsce przedstawia się następująco:

Najpopularniejsze marki nowych aut w Polsce w 2021 roku (źr. IBRM Samar)

Spośród najpopularniejszych marek na polskim rynku z największego wzrostu sprzedaży rok do roku może cieszyć się Hyundai (+45,84%), natomiast powodów do zadowolenia, mimo wciąż bardzo wysokiej pozycji wicelidera, nie ma Skoda. Czeska marka w grupie Volkswagena w ubiegłym roku zanotowała 20 procentowy spadek, ale mimo to wciąż ma ponad 10-procentowy udział w rynku. Toyota może chwalić się udziałem w rynku wynoszącym 16,68%.

Najpopularniejsze modele w Polsce

Toyota Corolla GR Sport Hybrid kombi (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Toyota Corolla w testowanym przez nas wydaniu GR Sport w nadwoziu kombi. Corolla jest najpopularniejszym nowym autem w Polsce (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Gdy spojrzymy na dane dotyczące konkretnych modeli aut, nie powinno nikogo dziwić, że liderem jest auto marki Toyota, dokładniej model Toyota Corolla z liczbą 22 096 rejestracji w całym 2021 roku. Również na drugim miejscu uplasował się model japońskiej marki – Yaris z 14 482 zarejestrowanymi egzemplarzami. Dopiero ostatnie miejsce podium przełamuje japońską hegemonię – model Skoda Octavia z 13 116 zarejestrowanymi pojazdami w naszym kraju. Pełna dziesiątka najpopularniejszych modeli poniżej:

Najpopularniejsze modele aut w Polsce w 2021 roku (źr. IBRM Samar)

Pamiętajmy, że w Polsce nowe auta cieszą się “wzięciem” przede wszystkim przez klientów biznesowych. Teoretycznie dane w bazie CEPiK zawierają informacje, że za ponad 72% rejestracji odpowiadają firmy, pozostały odsetek to osoby fizyczne. Jednak te dane są nie do końca dokładne, bo CEPiK za “osoby fizyczne” uważa również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą czy spółki cywilne. W każdym razie w grupie klientów firmowych najpopularniejszym modelem była Toyota Corolla, w grupie klientów indywidualnych – również Toyota, tyle że Yaris.

Zobaczcie jakie auta są najpopularniejsze w Europie

Total
0
Shares