Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jean Bugatti – niezwykły zegarek na cześć konstruktora

Jacob & Co. zaprojektowało niezwykły zegarek Jean Bugatti, na cześć wielkiego projektanta i konstruktora samochodów.
jean bugatti
Piękny nowy zegarek imienia niezwykłego francuskiego konstruktora (fot. Bugatti)

Firma Jacob & Co. podjęła się zaprojektowania i wyprodukowania bardzo skomplikowanego projektu zegarmistrzowskiego. Stylowy i niezwykły zegarek nosi nazwę Jean Bugatti, na cześć konstruktora samochodów i syna założyciela francuskiej marki.

Zobacz także inne akcesorium Bugatti:

Kim był Jean Bugatti?

Jean Royale przy jednym z 6 wyprodukowanych Type41 Royale (fot. Bugatti)

Jean Bugatti był najstarszym synem Ettore Bugatti, założyciela legendarnej marki z Francji. Urodził się w 1909, czyli w tym samym roku, w którym jego ojciec zaczął konstruować samochody. Od dziecka z ciekawością patrzył na każdy projekt ojca, często przychodził do manufaktury i oglądał pracę rzemieślników. Jean przejął później firmę, tworząc równie piękne samochody. Spod jego ręki wyszły między innymi Type50, Type41 Royale (samochód miał najdłuższy rozstaw osi w historii motoryzacji), czy Type57SC Atlantic. To Jean Bugatti jako pierwszy zaczął pracować nad niezależnym przednim zawieszeniem i silnikami z podwójnym wałkiem rozrządu. Zginął w 1939, testując Type 57 tank-bodied racer, który wygrał Le Mans w tym samym roku.

Wiele samochodów Bugatti z tamtych lat znajdziecie w muzeum Cité de l’Automobile:

Niezwykły zegarek niezwykłego imienia

Zegarek Jean Bugatti będzie dostępny w dwóch kolorach tarczy – niebieskiej i kremowej (fot. Bugatti)

Jacob & Co. stanęło na wysokości zadania ze swoim projektem. Zegarek składa się w sumie z 470 elementów, których trójwymiarowy ruch można zobaczyć przez przeźroczystą tylną część urządzenia. Koperta jest okrągła, polerowana, z białego lub różowego złota. Cyfry zostały umieszczone w kursywie, a tarcza jest dostępna w dwóch kolorach – niebieskim i kremowym.

Zegarek w dolnej części tarczy ma dwa otwory z tourbillonami. Są to klatki, w których umieszczono balans i wychwyt, dokonujące obrotu wokół własnej osi w 60 sekund, stając się jednocześnie sekundnikiem. W Jean Bugatti tourbillony są ozdobione polerowanym logo marki “EB”. Godziny i minuty odczytacie dzięki czerwonym, małym wskazówkom na obręczy cyferblatu. Druga para wskazówek, niebieska, odpowiada za chronograf. “Krótszy oznacza dziesiątki sekund chronografu. Kiedy każdy z nich dobiega do końca swojego biegu, odskakuje do tyłu, definiując w ten sposób podwójny chronograf wsteczny. Chronograf jest zasilany i regulowany autonomicznie z oddzielną lufą i organem regulującym wysokie częstotliwości” – czytamy na stronie Bugatti.

Trójwymiarowy mechanizm widoczny od tyłu zegarka (fot. Bugatti)

Obecny CEO marki Bugatti, Wiebke Ståhl, jest bardzo dumny z najnowszego projektu zegarka. “Uchwycenie stylu i twórczego talentu Jeana Bugatti w jednym zegarku to trudne zadanie, ale Jacob & Co. jest idealnym partnerem marki, aby to osiągnąć. Duch Jeana pozostaje silny w murach Molsheim, ponieważ nasi projektanci i inżynierowie nadal czerpią inspirację z jego prawie stuletnich kreacji”. Dodaje, że dzięki akcesorium klienci marki mogą poczuć wyrafinowanie na zupełnie innym poziomie, a także dbałością o szczegóły “dokładnie taką samą, jaką Bugatti dokonuje w każdym ze swoich nowych supersportowych samochodów”.

Zegarek zostanie limitowany do zaledwie 57 sztuk. Można go zamówić kontaktując się z firmą Jacob & Co. Marka ta wyprodukowała też inne modele zegarków dla firmy Bugatti.

Poznaj historię Ferrari prosto z Enzo Ferrari Museum:

Total
0
Shares