Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jest o kilka groszy lepiej. Paliwa znów potaniały

Ostatnie dni grudnia 2021 roku przynoszą kolejne, choć niewielkie obniżki cen na stacjach, jak donoszą analitycy z E-petrol.pl
Są szanse na obniżki cen paliw na stacjach jeszcze w tym tygodniu (fot. Shutterstock)

Z najnowszego badania cen paliw, zrealizowanego przez E-petrol.pl w ostatnim tygodniu 2021 roku, wynika, że aktualnie tankowanie jest o ponad złotówkę droższe niż rok temu. W porównaniu natomiast do poprzedniego tygodnia średnie ogólnopolskie ceny benzyny Pb95 i oleju napędowego spadły o grosz i wynoszą 5,74 i 5,78 zł/l. Większa, bo wynosząca 4 grosze obniżka dotyczy autogazu, oferowanego aktualnie w sprzedaży detalicznej średnio po 3,18 zł/l.

Najtaniej w Polsce w Świętokrzyskiem

Benzynę 95-oktanową w tym tygodniu tankuje się w najniższych cenach w województwie świętokrzyskim, w którym za litr tego paliwa płaci się przeciętnie 5,68 zł. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, gdzie kosztuje 5,73 zł/l. Również na Opolszczyźnie oraz na Podlasiu i Podkarpaciu najmniej kosztuje tankowanie autogazu – 3,14 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Mazowsze, na którym E-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny Pb95 i diesla. W tej części Polski są one sprzedawane na stacjach po 5,76 i 5,79 zł/l. Na Lubelszczyźnie zaś, z ceną 3,23 zł/l, najdroższe jest LPG.

Total
0
Shares