Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jest wycena sportowego ID.4. Model GTX kosztuje 2 razy tyle, co podstawa

VW ID.4 GTX
VW ID.4 GTX – do zdjęć prasowych wybrano model czerwony. W końcu powszechnie wiadomo, że czerwone auta są szybsze (fot. VW)

Elektryczny ID.4 GTX jest już dostępny do zamawiania w salonach Volkswagena. Cennik startuje od od 226 190 zł .

Volkswagen ID.4 GTX ma dwa elektryczne silniki, po jednym przy każdej osi. Jednostki napędowe w ID.4 GTX współpracują ze sobą zapewniając autu napęd na cztery koła, co jest nowością w rodzinie modeli ID. ID.4 GTX przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 6,2 s i może rozpędzić się do prędkości maksymalnej 180 km/h.

Skrót GTX wyróżnia najmocniejsze, sportowe wersje modeli z rodziny ID. Po modelu ID.4 GTX zadebiutują kolejne oznaczone nowym skrótem. Dwa silniki w pierwszym elektrycznym SUV-ie Volkswagena – po jednym przy każdej osi – zapewniają ID.4 GTX napęd na cztery koła.

Czysta energia na życzenia

VW ID.4 GTX
VW ID.4 GTX oferuje kierowcy 299 KM łącznej mocy z dwóch silników elektrycznych, ale przez krótki czas (fot. VW)

Nabywcy ID.4 GTX otrzymują samochód wyprodukowany w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Jeśli będą zasilać jego akumulator energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych – w Polsce oferowaną przez Volkswagena dzięki współpracy z Grupą Polenergia – ID.4 GTX pozostanie neutralny dla środowiska także w fazie eksploatacji.

Układ napędu na cztery koła w Volkswagenie ID.4 GTX zaprojektowano w zupełnie nowy sposób. Jego elementami są dwa silniki elektryczne napędzające – za pośrednictwem jednostopniowej przekładni – tylne i przednie koła samochodu. W przeciwieństwie do tradycyjnych układów napędowych na cztery koła, między osiami w ID.4 GTX nie ma mechanicznego połączenia, dlatego podłoga w kabinie pasażerskiej jest płaska.

ID.4 GTX. Sportowe osiągi

VW ID.4 GTX
Stylistyka wnętrza VW ID.4 GTX nawiązuje do zabiegów stosowanych przy okazji wersji GTI, GTE, GTD itp. (fot. VW)

Elektryczne silniki ID.4 GTX są małe i lekkie. Przy tylnej osi pracuje stale wzbudzony silnik synchroniczny (PSM) o mocy 150 kW (204 KM). Przy osi przedniej zamontowano jednostkę asynchroniczną (ASM). Umożliwia to najmocniejszemu modelowi z rodziny ID.4 uzyskanie przyspieszenia od zera do 60 km/h w ciągu 3,2 sekundy i od zera do 100 km/h w ciągu 6,2 s. Ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Klienci w Polsce mogą już zamawiać ID.4 GTX. Cena podstawowa modelu wynosi 226 190 złotych.

Total
0
Shares