Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Chrysler Grand Voyager

Dane Techniczne Chrysler

Chrysler Grand Voyager - katalog wersji

Informacje o Chrysler Grand Voyager

Samochód osobowy typu minivan klasy średniej produkowany pod amerykańską marką Chrysler w latach 1988 - 2016 oraz ponownie od 2019 roku jako szósta generacja modelu. Chrysler Voyager I został zaprezentowany po raz pierwszy w 1988 roku. W listopadzie 1983 roku koncern Chryslera wprowadził na rynek bliźniacze minivany klasy średniej Dodge Caravan/Plymouth Voyager, które trafiły do sprzedaży w Ameryce Północnej. 5 lat później, w połowie 1988 roku zdecydowano się opracować trzecią, bliźniaczą konstrukcją ze znaczkiem Chryslera specjalnie z myślą o rynku europejskim. Za to rok później, w 1989 roku, pod marką Chryslera opracowano także przedłużoną, luksusową odmianę o nazwie Town & Country z myślą o Stanach Zjednoczonych. Europejski Chrysler Voyager I odróżniał się amerykańskich modeli rodziny Chryslera wyglądem zarówno przednich, jak i tylnych lamp, a ponadto - atrapą chłodnicy. Pojazd był sprzedawany z innymi silnikami, włączając Diesle. Inne były też wykończenia wnętrza i rodzaje tapicerki. Au... (źródło Wikipedia)

Top 10. Rodzinne vany do 20000 zł

Rodzinne vany do 20000 zł? Da się znaleźć. Emocji z jazdy tu raczej nie będzie, ale rodzinna frajda na wypadach – z pewnością.

Najgorsze auta wg Euro NCAP

Jakie auta badane przez Euro NCAP dawały najmniejsze szanse kierowcy? Jeżeli interesuje was odpowiedź na to pytanie, to tu ją znajdziecie.