Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Generacje Mitsubishi Lancer

Ocena Redakcji: 4.1

Dane Techniczne Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer - generacje, wersje

Informacje o Mitsubishi Lancer

Mitsubishi Lancer to jedna z pereł w koronie japońskiej motoryzacji. Projekt Shinichiego Yamamury zaprezentowany po raz pierwszy w Tokio w 1973 roku zapoczątkował produkcję modelu, który okazał się jednym z najważniejszych samochodów klasy C. Auto miało sportowy pazur i wielokrotnie odnosiło rajdowe sukcesy.

Mitsubishi Lancer występował z nadwoziem coupe, sedana, kombi i liftbacka. Produkowany na początku ekskluzywnie w Japonii, z czasem składany był również na Filipinach, w Stanach Zjednoczonych, Wenezueli, Indiach i Tajlandii, a także na Tajwanie i w Malezji.

Ostatni Lancer zjechał z taśmy w 2016 roku. Mistubishi nie planuje wznowienia produkcji tego modelu. Auta dostępne są wyłącznie na rynku wtórnym. Można nabyć je za stosunkowo niewielkie pieniądze. Zwłaszcza ostatnie roczniki cieszą się dobrą renomą. Dane zebrane w testach zderzeniowych Euro NCAP dowodzą wysokiego bezpieczeństwa tych samochodów. Dostępne są zarówno z automatycznymi, jak i manualnymi skrzyniami biegów. Zdarzają się również egzemplarze wyposażone w CVT.

Mitsubishi Lancer może mieć napęd zarówno na przednią, jak i wszystkie 4 osie. Roczniki różnią się pojemnością bagażników i baków oraz mocą silników. Dzięki temu kierowcy mogą zdecydować się na egzemplarze, które sprawdzą się w codziennej, miejskiej jeździe, jak i upolować maszynę zdolną podnieść poziom adrenaliny na autostradzie (wersje Evo).

Właściciele utożsamiają konstrukcje tych samochodów z japońską precyzję wykonania i tamtejszym duchem motoryzacyjnym. Lancer od zawsze reprezentował bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości.

Kabiny ostatnich roczników wyglądają przyzwoicie, ale nie zachwycają jakością i doborem materiałów. Nie powala również wyciszenie kabiny. Plastiki wewnątrz wyglądają dość tandetnie i tanio. Gwałtownie zestarzał się design kokpitu i deski rozdzielczej.

Nie rozpieszcza ilość miejsca w środku auta oraz pojemność bagażnika. Kierowcy narzekają zwłaszcza na jego nieregularny kształt. Samochód ze względu na kraj pochodzenia jest też stosunkowo drogi w utrzymaniu. Zdarzają się problemy z częściami zamiennymi, zwłaszcza, jeśli właścicielowi zależy na oryginalnych komponentach.

Bezawaryjnością cieszą się za to silniki i skrzynie biegów używanych Lancerów. Mimo mankamentów, zwłaszcza zadbane egzemplarze wyglądają na droższe, niż są w rzeczywistości. Nadal warto rozważyć zakup używanego samochodu z tej linii, zwłaszcza, jeśli przyszły właściciel pała sentymentem do staroszkolnej, japońskiej motoryzacji. Mitsubishi Lancer jest swoistym symbolem odchodzącej na naszych oczach epoki i filozofii.

... (źródło Wikipedia)

Najgorsze auta wg Euro NCAP

Jakie auta badane przez Euro NCAP dawały najmniejsze szanse kierowcy? Jeżeli interesuje was odpowiedź na to pytanie, to tu ją znajdziecie.

Gran Turismo 7. Recenzja fana

Gran Turismo to legenda wirtualnej rozrywki dla fanów motoryzacji. Interaktywna encyklopedia aut ze świetnym modelem jazdy.