Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Raporty Spalania Nissan Qashqai III Crossover

Dane Techniczne Nissan Qashqai III Crossover

Podstawowe właściwości Pojazdu
Szerokość2070 mm
Wysokość1595 mm
Rozstaw osi2666 mm
Prześwit-
Odległość od siedziska przedniego do dachu-
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone)479 l
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone)-
Kąt natarcia-
Maksymalna ładowność-
Dopuszczalne obciążenie dachu-

Nissan Qashqai III Crossover - spalanie i rodzaj silnika

Wybierz Silnik
1.3 DIG-T MHEV typ Benzynowy Moc: 140KM Pojemność: 1332cm³1.3 DIG-T MHEV typ Benzynowy Moc: 158KM Pojemność: 1332cm³
Podstawowe Spalania dla wersji silnikowych Odwiedź stronę wersji
Spalanie lub zasięg(dla elektrycznych)-
Spalanie Producenta lub zasięg-
Minimalne Spalanie lub zasięg-
Maksymalne Spalanie lub zasięg-
Spalanie Ekonomiczne lub zasięg-
Podstawowe Spalania dla wersji silnikowych Odwiedź stronę wersji
Spalanie lub zasięg(dla elektrycznych)-
Spalanie Producenta lub zasięg-
Minimalne Spalanie lub zasięg-
Maksymalne Spalanie lub zasięg-
Spalanie Ekonomiczne lub zasięg-

Informacje o Nissan Qashqai III Crossover

Nissan Qashqai - generacje, wersje

Qashqai to samochód osobowy typu kompaktowy crossover produkowany przez japoński koncern Nissan od 2006 roku. W tej chwili trwa sprzedaż trzeciej generacji modelu. W zamyśle producenta Qashqai miał być połączeniem miejskiego auta terenowego z samochodem segmentu C. W 2006 roku, kiedy firma wprowadzała go na rynek, był najmniejszym SUV-em Nissana. Obecnie palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie dzierży Nissan Juke.

Przy budowie samochodu zaprezentowanego podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku, posłużono się płytą podłogową, w którą wyposażono również modele Nissan X-Trail oraz Renault Koleos.

Nietypowa i trudna do wymówienia nazwa wywodzi się od słowa Kaszkaj, będącego nazwą zamieszkującego południowo-wschodnie rejony Iranu plemienia nomadów.

W kwestii bezpieczeństwa Nissan Qashqai ma dużo do powiedzenia. Każda generacja tego modelu przechodzi testy sygnowane przez Euro NCAP z maksymalnym wynikiem pięciu gwiazdek.

Qashqai – wyposażenie

Pierwsza oficjalna prezentacja modelu Nissan Qashqai II miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Londynie 7 listopada 2013 roku. W standardowym wyposażeniu tego auta znalazły się, elementy, takie jak system wspomagania ruszania pod górę, tempomat z ogranicznikiem prędkości, klimatyzacja, 6 poduszek powietrznych, aktywny system zawieszenia i kontroli ciśnienia w oponach, zestaw głośnomówiący w technologii Bluetooth oraz system multimedialny z 5-calowym wyświetlaczem.

Nissan Qashqai – dane techniczne

Ten 5-drzwiowy crossover segmentu C dostępny jest w wersji z napędem na oś przednią lub wszystkie koła (AWD). O przeniesienie napędu dba 6-biegowa manualna skrzynia lub bezstopniowa przekładnia CVT. Auto ma 4394 mm długości, 1806 mm szerokości i 1595 mm wysokości. Rozstaw osi to 2646 mm. Samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 410 litrów, który w razie potrzeby można powiększyć do 1598 litrów.

Nissan Qashqai – silniki

Japończycy oferują Qashqaia w ośmiu wersjach silnikowych. Dostępne są cztery benzyniaki oraz cztery Diesle.

Podstawowa wersja benzynowa to 1.3 DIG-T 115 4×2 o mocy 115 KM. Budżetową opcją jest też 1.2i DIG-T 4×2 XTRONIC o mocy 116 KM. Najmocniejszym silnikiem zasilanym benzyną jest 1.6i DIG-T 4×2 MR16DDT. Generuje on 163 KM mocy i pozwala rozpędzić auto do setki w 9,1 sekundy. Jednostka o największej pojemności to silnik 2.0 MR20DE, który oferuje 150 KM.

Podstawowym silnikiem wysokoprężnym w ofercie Qashqaia jest 1.5 dci 4×2 wytwarzający 110 KM. Pozostałe trzy silniki generują moc na poziomie 131 KM. Są to 1.6 dci 4×2, 1.6 dci 4×2 XTRONIC oraz 1.6 dci 4×4-i.

... (źródło Wikipedia)