Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Opel Corsa D

Ocena Redakcji: 4.3

Dane Techniczne Opel D

Opel Corsa D - katalog wersji

Samochód klasy miejskiej produkowany pod niemiecką marką Opel. Publiczności ukazał się po raz pierwszy w Londynie w 2006 roku. Corsa D to czwarta generacja popularnej Corsy. Produkcja trwała od 2006 do 2014 roku.

Bazą dla tego modelu była opracowana przez GM i koncern Fiat platforma SCCS, którą Corsa D dzielić się musi z Grande Punto i Alfą Romeo MiTo. W stosunku do poprzedniej edycji czwarta odsłona jest obszerniejsza. Ma też bardziej sportowy charakter, dostrzegalny zwłaszcza w przypominającym coupé modelu trzydrzwiowym.

Przeprowadzony w 2011 roku face lifting zaowocował m.in. zmianą: wyglądu atrapy chłodnicy, obudowy reflektorów przeciwmgłowych i kształtu reflektorów przednich.

Godna uwagi jest odmiana Corsy o nazwie OPC. To jej najszybsza wersja wyposażona w silnik 1.6 generujący moc 192 KM. Samochód wyróżniają nie tylko ponadprzeciętne osiągi, ale też design i szczegóły nadwozia. Zmieniono wzornictwo zderzaków i progów, obniżono zawieszenie, a auto pokryto błękitnym metalizowanym lakierem – barwę tę mają najmocniejsze modele Opla.

Corsa D pomyślnie przechodzi testy zderzeniowe. W pięciostopniowej skali Euro NCAP mały Opel otrzymał pięć gwiazdek. Opel Corsa D był bliski zwycięstwa w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007. Ostatecznie zajął drugą pozycję, ustępując jedynie Fordowi S-MAX.

Opel Corsa D – dane techniczne

Czwarta odsłona Corsy sprzedawana była jako 3 i 5-drzwiowy hatchback z napędem na przednią oś. Producent zaoferował w tym modelu trzy rodzaje przekładni. Skrzynia biegów manualna (5 i 6-biegowa), półautomatyczna (5 i 6-biegowa) oraz automatyczna (4-biegowa).

Długość auta w wersji 5-drzwiowej to 3999 mm, a w wersji 3-drzwiowej 3990 mm. Corsa D jest szeroka na 1710 mm i wysoka na 1490 mm.

Opel Corsa D – silniki

Producent przewidział dla tego modelu aż 20 jednostek napędowych, z czego 13 to wersje benzynowe, a 7 to silniki wysokoprężne. Spośród tych zasilanych benzyną, najbardziej budżetowy jest trzycylindrowy 1.0 Twinport o mocy 60 KM. Warto jednak wybierać wersje nieco mocniejsze, np. 80-konny silnik 1.2 Twinport. Prawdziwą perłą na liście benzyniaków jest jednostka 1.6 Turbo Nürburgring Edition oferująca imponujące 210 KM.

Na uwagę zasługują również Diesle. To oszczędne silniki CDTI, których pojemność wynosi od 1.3 do 1.7 litra. Generują moc od 75 do 131 KM, co przy niewielkiej masie i gabarytach auta, jest wartością więcej niż zadowalającą.

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.