Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Plymouth

Plymouth - katalog modeli

Informacje o Plymouth

Marka motoryzacyjna z siedzibą w USA, należąca do Chrysler Corporation. Pierwszy samochód firmy pojawił się na rynku w 1928 roku – było to wejście Chryslera na rynek tańszych aut. Początkowo była to dobra decyzja, a samochody osobowe i dostawcze z logo Plymouth cieszyły się sporą popularnością, lecz w latach 80-tych zainteresowanie zaczęło stopniowo maleć. Zakończenie produkcji ogłoszono w 2001 roku.

Historia Plymouth

Plymouth – dawny amerykański producent samochodów osobowych, sportowych i vanów z siedzibą w Auburn Hills działający w latach 1928–2001. Marka należała do amerykańskiego koncernu Chrysler. Pierwszy samochód Plymouth został zaprezentowany 7 lipca 1928 roku. Był to moment wkroczenia Chryslera na rynek tanich samochodów, który był w tym czasie zdominowany przez Chevroleta oraz Forda. Modele Plymoutha były nieznacznie droższe od konkurencji, jednak już w standardzie oferowały hydrauliczne hamulce. Plymouthy były początkowo sprzedawane wyłącznie w salonach Chryslera. Podstawowym zadaniem samochodów Plymouth było zakrycie niszy w segmencie tanich samochodów, w czasie wielkiego kryzysu lat 30. samochody te mogły dodatkowo pomóc Chryslerowi przetrwać ciężkie czasy. We wczesnych latach 30. samochody Plymoutha sprzedawane były przez wszystkie filie Chryslera (Chrysler, DeSoto, oraz Dodge). Przez większość czasu produkcji Plymouth był jedną z najlepiej sprzedających się marek w USA, plasował się w pierwszej trójce wraz ... (źródło wikipedia)

Gran Turismo 7. Recenzja fana

Gran Turismo to legenda wirtualnej rozrywki dla fanów motoryzacji. Interaktywna encyklopedia aut ze świetnym modelem jazdy.