Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele TATA

TATA - katalog modeli

Informacje o TATA

Indyjskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne założone w 1945 roku, z siedzibą w Bombaju. To największy prywatny producent samochodów osobowych i dostawczych w kraju. Jest częścią ogromnego koncernu Tata Group. Działa przede wszystkim na rynku azjatyckim, ale niektóre modele aut sprzedawane są również w Europie. Do Tata Motors należą między innymi marki Land Rover i Jaguar.

Historia TATA

Tata Motors Limited (hindi टाटा मोटर्स) – największy prywatny producent samochodów i autobusów, a także indyjski gigant przemysłowy. Tata Motors jest częścią spółki Tata Group, założonej przez Jamsetji Tatę. Samochody tej marki sprzedawane są głównie na kontynencie azjatyckim, choć od pewnego czasu firma oferuje je także na niektórych rynkach europejskich. Samochody Taty sprzedawane są we Włoszech, Hiszpanii, Turcji oraz od 1 września 2008 roku w Polsce. O Tacie bardzo głośno zrobiło się w połowie 2008 roku, kiedy to firma ogłosiła chęć produkowania najtańszego auta na świecie, modelu Nano, oraz odkupiła za 2,3 mld dolarów od Ford Motor Company prawa do marek Land Rover, Jaguar, Daimler, Lanchester oraz Rover. Guenter Butschek jest prezesem TATA Motors. Tata weszła do sektora pojazdów użytkowych w 1954 roku, po utworzeniu joint venture z niemiecką firmą Daimler-Benz. Po latach dominacji na rynku pojazdów użytkowych w Indiach, Tata Motors weszła na rynek samochodów osobowych w 1991 roku, uruchamiając Tata Sier... (źródło wikipedia)

Najgorsze silniki Volkswagena

Co rok sprowadzamy ok. milion aut używanych! Większość stanowią niemieckie marki, a szczególnie Volkswagen. Na co koniecznie musimy uważać?