Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wersje Tesla Model 3

Dane Techniczne Tesla

Tesla Model 3 - katalog wersji

Informacje o Tesla Model 3

Elektryczny samochód osobowy klasy średniej produkowany pod amerykańską marką Tesla od 2017 roku. Model 3 jest samochodem w pełni elektrycznym. Oficjalna prezentacja miała miejsce 31 marca 2016 roku, a oficjalne wydawanie aut nastąpiło 28 lipca 2017 roku. Już w dniu prezentacji firma Tesla przyjęła tysiące zamówień na dostawę Modelu 3, pomimo faktu, że część zamawiających nie zdążyło nawet zobaczyć nowego samochodu. W czasie prezentacji auta, w ciągu niecałych 24 godzin przyjęto ponad 115 000 na nowy model. W dzień po oficjalnej prezentacji liczba zamówionych sztuk wynosiła ponad 180 000, co jest rekordem złożonych zamówień w ciągu jednego dnia spośród wszystkich produktów. W ciągu tygodnia od prezentacji liczba zamówionych sztuk wzrosła do 325 000, co przekładało się na ewentualne przychody w wysokości około 14 miliardów USD. Do 15 maja 2016 roku liczba zamówionych modeli wzrosła do 373 000 na całym świecie. W tydzień po prezentacji, liczba zamówionych egzemplarzy na całym świecie wyniosła 32... (źródło Wikipedia)

VW ID.3 Pro S. Test PL

VW ID.3, kompaktowy samochód elektryczny, otrzymał zaledwie po niecałych trzech latach odświeżenie. Od zmian wizualnych, ważniejsze są te niewidoczne.

Wodór paliwem przyszłości?

Wodór ma bardzo obiecujące właściwości fizyczne. Oferuje mnóstwo energii, ale jest kłopotliwy w produkcji (zwłaszcza zeroemisyjnej) i drogi.