Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla Model 3 po tuningu. Agresywna wersja torowa

Tesla Model 3 Bioniq Phoenix

Tesla Model 3 to jedno z popularniejszych aut elektrycznych. Jak się okazuje, ma również potencjał tuningowy. Kalifornijski tuner Unplugged Performance pokazał właśnie najnowsze wcielenie mocno zmodyfikowanej wersji pojazdu – Bioniq Phoenix. Wygląda imponująco i jest przeznaczona stricte na tor.

Tesla Model 3 o 90 kilo lżejsza

Tesla Model 3 tuning
Zmodyfikowana Tesla Model 3 z szeroką dokładką i funkcjonalnymi wlotami powietrza na tor (fot. fromwhereicharge.com)

Światowi tunerzy aut udowodnili już, że Tesla Model 3 jest wdzięcznym materiałem do tuningu. Tym razem to Unplugged Performance z Kalifornii zaprezentował swoją wersję popularnego elektryka. Ten konkretny egzemplarz to auto, które brało udział w głośnym wypadku podczas międzynarodowej imprezy Pikes Peak w 2020 roku. Zderzyły się wtedy dwie Tesle biorące udział w zmaganiach International Hill Climb. Pomimo sporych uszkodzeń, udało się odbudować pojazd i – jak widać – całkowicie zmienić jego charakter. Poprawiono aerodynamikę, wykorzystano centralną pozycję za kierownicą i zwiększono moc elektrycznego układu napędowego.

Auto ma dołożony przedni splitter z włókna szklanego. Jest on imponujących rozmiarów i przykuwa wzrok nawet bardziej niż ogromne nerki w modelach BMW. Specjalnie zaprojektowane elementy przedniego zderzaka w wersji Bioniq Phoenix mają za zadanie wytworzyć aż 1814 kilogramów nacisku na przodzie auta, tym samym zapewniając Tesli Model 3 lepszą przyczepność do podłoża.

Dołożone elementy zapewniają lepszą przyczepność i zwiększają docisk na przód i tył (fot. fromwhereicharge.com)

Maska auta ma dwa dodatkowe wloty powietrza, a błotniki są wizualnie poszerzone. Model 3 po torowym tuningu ma też zabudowane reflektory i założony obszerny spoiler na tylnej klapie. Ten konkretny egzemplarz stoi na 19-calowych, aluminiowych felgach z oponami typu slick firmy Yokohama.

Wersja Bioniq Phoenix waży około 90 kg mniej od standardowej Tesli Model 3. Tuner Unplugged Performance rzeczywiście odciążył pojazd o 250 kilogramów, jednak do modyfikacji dodano stalową klatkę czy poszczególne elementy nadwozia, które zmniejszyły tę różnicę w wadze. Wnętrze Tesli prawie w całości rozebrano, przekształcając je w jednoosobowy samochód z centralną pozycją za kierownicą. Kalifornijski tuner nie zdradził jednak ani mocy, ani osiągów wersji torowej, ale można przypuszczać, że są one znacznie poprawione. Stuningowany pojazd najszybciej pojawi się podczas zmagań na torze wyścigowym Buttonwillow Raceway.

Total
0
Shares