KIA deklaruje, że polscy dealerzy marki będą produkować prąd

Carport KIA (fot. mat. prasowe)
Carport KIA (fot. mat. prasowe)

Każdy salon marki Kia zostanie wyposażony w instalację z paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kW. W zależności od konstrukcji i powierzchni stacji dealerskiej, część obiektów będzie miała zamontowane panele fotowoltaiczne na dachu, a część na ziemi. Ciekawe jak będzie wyglądał zestaw paneli przy Grójeckiej w Warszawie, gdzie salon mieści się na parterze biurowca…

KIA: Nie tylko panele, ale też Carporty

Carport KIA (fot. mat. prasowe)
Carport KIA (fot. mat. prasowe)

To samo pytanie pojawia się kiedy firma mówi, że przy każdym salonie samochodowym marki stanie również nowoczesny Carport z panelami fotowoltaicznymi o mocy 5 kW, czyli zadaszona wiata na dwa samochody. Tam na Grójeckiej jest bardzo mało miejsca na taką instalację, ale z pewnością to nie jest to jedyne miejsce, które będzie miało ten problem. Cała flota zelektryfikowanych samochodów, które należą do dealerów będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

KIA: Montaż instalacji już trwa

Do końca wakacji niemal cała sieć salonów samochodowych Kia będzie produkować własną „zieloną” energię elektryczną. U dealerów, którzy obecnie odświeżają lub budują nowe obiekty, montaż odbędzie się po zakończeniu inwestycji.

Wszystko sprawdzisz w internecie!

Carport KIA (fot. mat. prasowe)
KIA e-Niro i e-Soul(fot. mat. prasowe)

Na szczęście na nasze pytanie dotyczące warszawskiego salonu znajdziemy odpowiedź na stronie Kia Polska, gdzie zostanie zainstalowany system SCADA. Co to takiego? To system, który w czasie rzeczywistym będzie informował o tym, ile dany dealer wyprodukował prądu i w jakim czasie. Dla klientów znajdzie się tam ciekawa informacja na temat tego, ile kilometrów można by przejechać samochodami elektrycznymi i hybrydowymi typu plug-in w danym dniu, miesiącu czy w ciągu roku na prądzie wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne zamontowane przy salonach samochodowych marki Kia.

Zobowiązania elektryfikacyjne marki KIA

Kia EV6 (fot. KIA)
Kia EV6 (fot. KIA)

Gama samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in marki będzie się powiększać. Do 2027 roku do dwóch modeli elektrycznych, które w ofercie marki są od dawna (e-Soul i e-Niro), dołączy aż 11 nowych. Pierwszy z nich – EV6 – już można zamawiać. EV6 GT dysponuje mocą 585 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 s. Producent chwali się, że wiele rozwiązań zastosowanych w EV6 nigdy wcześniej nie znalazło się w żadnym modelu marki Kia. Nowy elektryczny crossover jest więc pionierem przemian, które zachodzą w koreańskiej firmie.

Total
0
Shares