Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kia wyprzedziła Škodę. Koreańczycy triumfują

Po raz pierwszy w historii Kia awansowała na drugie miejsce najchętniej kupowanych przez Polaków marek samochodów. Jest nieomal pewne, że we wrześniu Kia utrzyma drugą pozycję w rankingu.

W sierpniu 2021 roku, po raz pierwszy w historii, Kia znalazła się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych marek w Polsce. W porównaniu z tym samym miesiącem zeszłego roku liczba rejestracji nowych samochodów osobowych marki Kia wzrosła o niemal 32 proc. W poprzednim miesiącu na polskie drogi wyjechało 2 985 nowych samochodów osobowych marki Kia. 

Kia będzie triumfować także we wrześniu

Wszystko wskazuje na to, że wrzesień może być dla marki Kia nawet bardziej udany niż sierpień, bo w pierwszej dekadzie miesiąca koreańską marka obroniła wysoką drugą pozycję w rankingu najchętniej wybieranych marek i odnotowała 110-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych samochodów osobowych w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ponieważ w tym samym czasie rynek skurczył się blisko 16 proc. udział marki Kia osiągnął w nim historyczny wynik – 11 proc.

Diesel przegrywa z prądem

Jak przypomina Kia, w sierpniu 2021 roku, również po raz pierwszy w historii, w Polsce zarejestrowano więcej nowych osobowych samochodów hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i elektrycznych niż aut z silnikiem Diesla. Różnica jest spora i na korzyść tych pierwszych wynosi aż 888 egzemplarzy. W sumie modeli typu HEV, PHEV i BEV zarejestrowano w sierpniu 5 963 egzemplarze.

Total
0
Shares