Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kolejne elektryczne Audi: Q4 e-tron już w produkcji?

Produkcja Audi Q4 e-tron (fot. Audi)
Produkcja Audi Q4 e-tron (fot. Audi)

W Zwickau w Saksonii, miejscu w którym narodziła się marka z czterema pierścieniami w logo, ruszyła produkcja modelu Audi Q4 e-tron. Ten w pełni elektryczny, kompaktowy samochód, jest pierwszym SUV-em rodziny e-tron produkowanym przez Audi w Niemczech. Q4 e-tron bazuje na stworzonej przez Volkswagena uniwersalnej, modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych (MEB).

Kiedy poznamy szczegóły?

Produkcja Audi Q4 e-tron (fot. Audi)
Póki co wiemy jak wygląda tylna lampa Audi Q4 e-tron (fot. Audi)


Audi Q4 e-tron zostanie zaprezentowane szerokiej publiczności w połowie kwietnia, a na rynkach europejskich pojawi się latem 2021 roku. udi Q4 e-tron to propozycja z wciąż rosnącego segmentu kompaktowych SUV-ów. Audi zapowiada, że nowy model będzie miał niemal tak samo dużą przestrzeni we wnętrzu, co SUV-y klasy wyższej oraz koncepcję wyświetlaczy z elementami rozszerzonej rzeczywistości.

Elektryczna przyszłość Audi

Do roku 2025 Audi planuje wprowadzić na rynek ponad 20 modeli w pełni elektrycznych i poszerzyć ofertę pojazdów z napędem PHEV. Również dwa główne zakłady Audi: w Ingolstadt i w Neckarsulm, mają produkować pojazdy w pełni elektryczne: w roku 2022 z linii montażowej w Ingolstadt zjedzie pierwszy model elektryczny bazujący na opracowanej wspólnie z Porsche platformie Premium Platform Electric (PPE).

EKO-Audi


Produkcja Q4 e-tron od samego początku będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Zakład w Zwickau pokrywa całe swoje zapotrzebowanie na energię ze źródeł odnawialnych i posiada wysokowydajną elektrociepłownię. Oprócz tego, Audi ciągle pracuje nad dalszą minimalizacją emisji CO2 w całym cyklu życia pojazdu. Gdy Audi Q4 e-tron osiągnie kres swojego cyklu użytkowania, jego akumulator zostanie wykorzystany w koncepcji second-life lub poddany recyklingowi jako źródło surowców.

Fabryka w Zwickau

Produkcja Audi Q4 e-tron (fot. Audi)
Produkcja Audi Q4 e-tron (fot. Audi)

W wielomarkowej fabryce Grupy Volkswagen w Zwickau, Audi Q4 e-tron zjeżdża z tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4, a w przyszłości także kolejny model elektrycznego Volkswagena. Przy produkcji nowego, kompaktowego SUV’a Audi zaangażowanych jest 1400 pracowników zakładów Volkswagen Saksonia, w tym ponad stu pracowników Audi odpowiedzialnych za różne fazy produkcyjne – od planowania produkcji, przez rozwój techniczny, aż po zapewnienie jakości.

Total
0
Shares