Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kolejne modele BMW M na oponach ADVAN V107

Almeria (ESP), 29th November – 1st December 2021. BMW M4 GT4 Testing.

Nowy flagowy model opon UHP (Ultra-High Performance) Yokohama Rubber – ADVAN Sport V107 jest dostarczany do producenta BMW AG jako oryginalne wyposażenie (OE) dla BMW X5 M Performance i BMW X6 M Performance. Wcześniej samochody te jeździły na modelu opon – ADVAN Sport V105. Oba niemieckie samochody są wyposażone w przednie opony w rozmiarze 275/40R21 107Y i tylne w rozmiarze 315/35R21 111Y. Oprócz tego, 20- i 21-calowe topowe rozmiary ADVAN Sport V107 są dostarczane także do sportowych modeli BMW M3 i M4 – przednie w rozmiarze 285/30ZR20 99Y oraz tylne 295/25ZR21 96Y.

ADVAN Sport V107 to nowa flagowa opona wysokich osiągów należąca do globalnej sub-marki ADVAN specjalizującej się w sportowym ogumieniu. Jej premiera miała miejsce w lutym 2022 roku. Opony ADVAN Sport V107 dostarczane do BMW są opracowywane wspólnie przez Yokohama Rubber i grupę BMW. Utrzymują one optymalną równowagę pomiędzy wysokimi osiągami, doskonałym komfortem i bezpieczeństwem. Dzięki zastosowaniu zastrzeżonej technologii profilu kopca, która równomiernie rozkłada nacisk powierzchniowy, mają jeszcze lepsze osiągi na suchej nawierzchni i są bardziej odporne na szybkie zużycie. Materiał osnowy, który tworzy szkielet opony, zawiera specjalny składnik wspierający stabilność kierowania, niezbędną w autach o dużej mocy. Opony otrzymały najwyższą w europejskim systemie etykietowania ocenę „A” pod względem osiągów na mokrej nawierzchni.

Na ścianie bocznej opony widnieje znak gwiazdy niemieckiego producenta samochodów potwierdzający homologację fabryczną. Wyróżnienie to przyznawane jest kilku wybranym producentom opon na świecie, którzy dostarczają opony OE do modeli BMW na pierwszy montaż. Yokohama Rubber dostarcza opony do zakładów BMW Group w Monachium i Dingolfing.

Total
0
Shares