Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koniec produkcji BMW i3. Ostatnie modele w złotym lakierze

BMW i3 kończy produkcję. Lukę w gamie modelowej zastąpi nowy model, iX1, czyli całkowicie elektryczny crossover.
bmw
BMW i3 kończy produkcję (fot. materiały prasowe)

Pożegnajmy BMW i3, zelektryfikowanego hatchbacka, który przez osiem i pół roku produkcji sprzedał się w ćwierć miliona egzemplarzy w 74 krajach. Teraz ustępuje miejsca nowemu iX1, czyli całkowicie elektrycznemu crossoverowi. BMW przygotowało ostatnie 18 modeli i3 pomalowanych w złoto-czarny kolor (Galvanic Gold).

bmw
Powstało 18 unikatowych egzemplarzy i3 w złotym kolorze (fot. materiały prasowe)

Na początku jego seryjnej produkcji osiem i pół roku temu był uważany za wizjonerski i egzotycznyOd tego czasu kompaktowy pojazd z napędem elektrycznym stał się pionierem w dziedzinie radości z jazdy bez lokalnej emisji spalin i holistycznego zrównoważonego rozwoju”. – powiedziało BMW w oświadczeniu.

bmw
I3 sprzedało się w ponad 250 tysiącach egzemplarzy na całym świecie. To bardzo duży sukces na rynku aut elektrycznych i zelektryfikowanych (fot. materiały prasowe)

Można było się tego spodziewać, ponieważ na rynek USA produkcja i3 zakończyła się już w ubiegłym roku. Na skalę światową nastąpiło to dopiero teraz. Od 2013 samochód był niemal bez technicznych zmian, oferując ciągle od 130 do 246 kilometrów czysto elektrycznej jazdy.

bmw
Model zostanie zastąpiony przez elektryczny crossover, iX1 (fot. materiały prasowe)

Przez cały okres produkcji powstało ponad 250 tysięcy egzemplarzy i3. Taki wynik stawia model na pierwszym miejscu spośród wszystkich zelektryfikowanych modeli marki z Monachium i czyni go jednym z najbardziej udanych elektrycznych pojazdów wszechczasów pod kątem wyników sprzedażowych. Teraz pozostaje nam poczekać na najnowszego iX1, który wypełni lukę w gamie niewielkich samochodów elektrycznych BMW.

Total
0
Shares