Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini Countach LPI 800-4 dostarczane do klientów

Lamborghini Countach LPI 800-4 jest już dostarczane do szczęśliwych klientów. Auto powstało w 112 egzemplarzach.
Lamborghini Countach LPI 800-4 (fot. Lamborghini)

Legendarna włoska marka z bykiem w logo podała informację, że szczęśliwi kupcy nowego one-offa, czyli Countacha LPI 800-4, od kwietnia 2022 sukcesywnie odbierają swoje samochody. Samochodów wyprodukowano dokładnie 112 i zostały wysłane na cały świat, wraz z listem gratulacyjnym i szeregiem specjalnych dodatków.

Lamborghini Countach LPI 800-4 (fot. Lamborghini)
Lamborghini Countach LPI 800-4 (fot. Lamborghini)

Lamborghini Countach LPI 800-4 powstało by uczcić pięćdziesięciolecie pierwowzoru, który do dziś jest uznawany za legendę motoryzacji. Włochom zależało na możliwe upodobnienie nowego modelu do klasycznego Countacha, przy jednoczesnym zachowaniu obecnego stylu marki. Duże zasługi miał ku temu projektant Mateusz Wowk, który pierwsze rysunki pojazdu stworzył w tradycyjny sposób, na płótnie. Każdy z nowych właścicieli supersamochodu zyskał skopiowaną cyfrowo, numerowaną replikę projektu.

Nowi posiadacze otrzymali także specjalny list gratulacyjny od CEO Lamborghini Automobili Stephana Winkelmanna, napisane na wyjątkowym papierze z laserowymi grawerami. Oczekujący wciąż mogą spodziewać się kolejnych przedmiotów kolekcjonerskich, nim ujrzą na podjazdach dostawę samochodu.

Testowaliśmy Huracana:

Lamborghini Countach LPI 800-4

Lamborghini Countach LPI 800-4 (fot. Lamborghini)
Lamborghini Countach LPI 800-4 i jego słynny protoplasta (fot. Lamborghini)

Lamborghini Countach LPI 800-4 powstał, by uczcić pięćdziesiąte urodziny legendarnego Countacha LP 500. Pod maską gra potężne, 6.5-litrowe, wolnossące V12, które dzięki monstrualnym 780 koniom mechanicznym i 720 Nm momentu obrotowego rozpędzi superauto do pierwszych 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w niecałe 7 sekund. Moc jest przenoszona na wszystkie cztery koła za pomocą siedmiobiegowej skrzyni automatycznej. Warto wspomnieć, że droga hamowania modelu ze 100 km/h to zaledwie 30 metrów.

Samochód został wyprodukowany jako one-off, wyprzedał się jeszcze przedpremierowo i powstanie wyłącznie 112 egzemplarzy. Testy modelu zostały już zakończone, więc szczęśliwi klienci mogą w końcu wypatrywać swoich numerowanych egzemplarzy.

Ciekawostka: Dlaczego Lamborghini produkuje supersamochody? Historia marki w pigułce

Total
0
Shares