Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lexus notuje wzrosty sprzedaży w Polsce

fot. Łukasz walkiewicz/Automotyw.com

W pierwszych trzech miesiącach 2023 roku w Polsce zarejestrowano 2621 aut Lexusa. To wzrost aż o 176% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a marka uzyskała 10,4% udziału w całym rynku premium (wzrost o 6,1 p.p.). Porównując do 2022 roku, Lexus zaliczył 15-procentowy wzrost sprzedaży. W samym marcu z salonów na polskie drogi wyjechały 833 auta tej marki.

Nowy Lexus RX jedzie po łące
Nowy Lexus NX (fot. Toyota press)

Najpopularniejszym Lexusem oraz drugim najpopularniejszym modelem klasy premium w Polsce jest Lexus NX. W marcu zarejestrowano 237 NX-ów (wzrost o 245%), a od początku roku 1128 egzemplarzy. SUV Lexusa ma 14,5% udziału w bardzo konkurencyjnym segmencie D-SUV Premium. NX może mieć pod maską zwykłą hybrydę (NX 350h) lub napęd PHEV (hybryda plug-in NX 450h+).

RX liderem segmentu E-SUV Premium

Nowy Lexus RX podczas wschodu słońca
Nowy Lexus RX daje klientom możliwość wyboru jednego z trzech napędów hybrydowych (fot. Toyota press)

Wśród dziesięciu najpopularniejszych aut klasy premium w Polsce jest też Lexus RX. Na rynku debiutuje właśnie piąta generacja flagowego SUV-a marki, który oferowany jest w trzech rodzajach napędu hybrydowego – RX 350h ma klasyczną hybrydę, RX 450h+ to hybryda plug-in, a RX 500h to mocna hybryda, która ma turbodoładowany silnik, automatyczną skrzynię o sześciu przełożeniach oraz nowy napęd 4×4 DIRECT4.

W marcu na polskie drogi wyjechało 297 RX-ów (wzrost o 174%), a od początku roku zarejestrowano 675 egzemplarzy tego modelu, co czyni go liderem segmentu E-SUV Premium z 16,9-procentowym udziałem.

UX i ES w czołówce swoich segmentów

Lexus UX w Berlinie
Lexus UX cieszy się w 2023 roku dużą popularnością wśród polskich klientów (fot. Lexus press)

W segmencie C-SUV Premium od początku roku doskonale radzi sobie Lexus UX. W marcu zarejestrowano 179 egzemplarzy tego auta (wzrost o 166%), a od początku roku salony marki opuściły 494 UX-y. Miejski crossover Lexusa z 14,5-procentowym udziałem zajmuje trzecie miejsce w swoim segmencie.

61-procentowy wzrost rejestracji w porównaniu z marcem ubiegłego roku zaliczył też ES. W trzecim miesiącu 2023 roku na drogi wyjechało 114 egzemplarzy hybrydowego sedana Lexusa, a od początku roku zrejestrowano 297 ES-ów, co daje mu trzecie miejsce w segmencie E Premium (14,8% udziału).

Total
0
Shares