Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mad Max powraca. Chris Hemsworth zapowiedział kolejną część sagi

Kadr z filmu Mad Max i kultowy samochód The Last V8 (fot. mat. prasowe)
Kadr z filmu Mad Max i kultowy samochód The Last V8 (fot. mat. prasowe)

Premier australijskiej Nowej Południowej Walii – Gladys Berejiklian – oznajmiła, że nowa cześć kultowej serii filmów Mad Max zostanie sfilmowana w Australii. Reżyser George Miller dodał, że film zatytułowany “Furiosa” trafi na ekrany kin w połowie 2023 roku oraz, że będzie nakręcony „w całym stanie Nowej Południowej Walii”, łącznie z Broken Hill – lokalizacją, gdzie deszcz pokrzyżował plany nakręcenia ostatniego filmu Mad Max Fury Road.

Czy Chris Hemsworth zagra rolę Maxa?

Producent Doug Mitchell, aktor Chris Hemsworth i reżyser George Miller przemawiają w Fox Studios w Sydney. (fot. mat. prasowe)
Producent Doug Mitchell, aktor Chris Hemsworth i reżyser George Miller przemawiają w Fox Studios w Sydney. (fot. mat. prasowe)

Hemsworth, który niedawno przeniósł się do Sydney z Byron Bay, aby sfilmować nowy film o Thorze, powiedział, że jak tak jak większość Australijczyków dorastał oglądając Mad Maxa i czuł „dużą presję”, by oddać klimat produkcji, która jest narodową dumą Australijczyków. Hemsworth powiedział, że nie może zdradzić nic na temat swojej postaci w Furiosa, ale dodał, że w sumie to mógłby zadzwonić do Mela Gibsona z prośbą o rady. Aktor dodał, że fakt, że film był kręcony na ojczystej ziemi, był ogromnym czynnikiem motywującym do podpisania kontraktu.

„Mad Max to coś, w co zamierzam zainwestować całe swoje serce i duszę, ponieważ dorosłem oglądając te filmy” – CH

Co ciekawe producenci zapowiadają, że postapokaliptyczny film akcji zostanie wydany w kinach, w przeciwieństwie do wielu, które przeszły bezpośrednio do platform streamingowych podczas pandemii COVID-19. Film, w którym występuje Chris Hemsworth, ma być największym, jaki kiedykolwiek powstał na terenie Nowej Południowej Walii. Superprodukcja jest wspierana przez władze federalne i stanowe. Produkcja stworzy 850 lokalnych miejsc pracy i wstrzyknie 350 milionów dolarów do gospodarki Nowej Południowej Walii. Producent Doug Mitchell powiedział, że nie byłoby możliwe nakręcenie filmu bez rządowego wsparcia.

Historia filmów Mad Max

Kadr z czwartej części - Mad Max Fury Road (fot. mat. prasowe)
Kadr z czwartej części – Mad Max Fury Road (fot. mat. prasowe)

Pierwsze trzy filmy Mad Maxa (wydane w latach 1979-1985) zapoczątkowały karierę aktora Mela Gibsona, a pierwsza odsłona była rekordem najbardziej dochodowego filmu, jaki kiedykolwiek powstał w Australii. Czwarty film przygód Mad Maxa, Fury Road, trafił na srebrne ekrany w 2015 roku i zarobił około 375 milionów dolarów. Ostatnia część, Fury Road, miała być kręcona właśnie Broken Hill, ale nietypowe opady deszczu sprawiły, że krajobraz był zbyt zielony i film musiał zostać przeniesiony do Namibii w Afryce.

Total
0
Shares