Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mazda 2 Hybrid zasiliła flotę Panka. Oferuje całkiem sporo

Mazda 2 Hybrid to najnowszy nabytek firmy carsharingowej Panek. Flotę zasiliło 140 nowych aut z napędem hybrydowym. To pierwsza tak duża współpraca między Mazdą a jakąkolwiek inną firmą w zakresie dostarczenia pojazdów. Rynek wynajmu aut na minuty wciąż się rozwija, a napęd hybrydowy to obecnie najlepsza opcja do jazdy po mieście, ale nie tylko.

Mazda 2 Hybrid na minuty

mazda 2 hybrid czeka na wynajmujących
Mazda 2 Hybrid gotowa do wynajmu w ofercie Panek Car Sharing (fot. Julia Hebdzyńska/automotyw.com)

Klienci Panek Car Sharing od teraz mogą wynająć na minuty kolejne w pełni hybrydowe auto. Do tej pory dostępne były z tym napędem m.in. Toyota Yaris czy C-HR. Mazda 2 Hybrid to propozycja, która oferuje nie tylko niskie zużycie paliwa, ale także – według firmy – odpowiada na realne potrzeby klientów. Nowe samochody na początku będą jeździły po Warszawie, ale można się nimi przemieszczać aktualnie do 50 polskich miast, w których działają usługi firmy i tam je ewentualnie zostawić. Wszystkie nowe, japońskie mieszczuchy wyposażone są w klimatyzację, podgrzewaną kierownicę i fotele oraz automatyczną skrzynię biegów.

Współpraca Panka i Mazdy pokazuje, w jakim kierunku zmierza rynek wynajmu samochodów na minuty, dni czy tygodnie. Firma dodaje, że ich odbiorcy wynajmują auta, by pokonywać dalsze odległości. Jest to dla nich ciekawa alternatywa dla tradycyjnego podróżowania i szansa, by wyjechać z rodziną i znajomymi za miasto, nawet jeśli nie ma się własnych czterech kółek.

Uniwersalny napęd hybrydowy

Mazda 2 Hybrid, dzięki ekonomicznemu napędowi, ma szansę zaspokoić potrzeby użytkowników car sharingu. Układ hybrydowy IV wraz z 3-cylindrowym silnikiem 1.5 l produkuje łącznie całkiem żwawe 116 KM i zużywa w mieście średnio nawet mniej niż 4 litry benzyny na każde 100 kilometrów. Samo auto jest wygodne i pojemne jak na swoje rozmiary, więc bez obaw można nim ruszyć nawet w dalszą podróż. Obecnie Panek Car Sharing oferuje 2500 pojazdów, z czego 1300 samochodów ma napęd hybrydowy, a 20 elektryczny.

wnętrze Mazdy 2 Hybrid
Samochód w środku prezentuje się klasycznie, a bezstopniowa skrzynia biegów e-CVT daje duży komfort podczas użytkowania w mieście (fot. Julia Hebdzyńska/automotyw.com)

Wprowadzenie nowych, hybrydowych aut do floty jest dobrym posunięciem, ale naszym zdaniem Panek wraz z rozwojem floty, powinien również podnieść komfort korzystania z aplikacji, która wciąż potrafi mieć problemy z szybkim ładowaniem informacji na bieżąco, co przekłada się na szybkość i jakość procesu wynajmu.

Total
0
Shares