Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV to nowy gracz w klasie kompaktowych SUV-ów hybrydowych

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)

W Polsce pojawi się Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – nowy SUV coupé napędem elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania. Firma wprowadza wersję z układem napędowym PHEV, obejmującym dwusilnikowy system 4WD firmy Mitsubishi.

Napęd elektryczny PHEV


W Mitsubishi ECLIPSE CROSS PHEV zastosowano zmodyfikowany dwusilnikowy system 4WD PHEV wywodzący się z modelu OUTLANDER PHEV. Architektura układu napędowego to przedni i tylny silnik elektryczny o dużej mocy, akumulator trakcyjny o dużej pojemności oraz 2,4-litrowy silnik MIVEC. Pojemność akumulatora trakcyjnego wynosi 13,8 kWh przy całkowitym zasięgu elektrycznym 57,3 km (tryb WLTP City), co pozwala na jazdę wyłącznie elektryczną podczas większości codziennych dojazdów do pracy. Dostępne są trzy tryby jazdy: tryb EV z napędem silnikami elektrycznymi wykorzystującymi energię z akumulatora trakcyjnego, tryb hybrydowy szeregowy wykorzystujący silnik benzynowy do generowania energii dla silników elektrycznych napędzających pojazd oraz tryb hybrydowy równoległy wykorzystujący silnik benzynowy do napędzania pojazdu wraz z silnikami elektrycznymi. Automatyczne przełączanie pomiędzy tymi trybami następuje w zależności od sytuacji.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)

Auto może służyć jako generator prądu nawet przez 10 dni

Na pokładzie samochodu znajdziemy gniazdko elektryczne 230 o mocy 1500 W, które może zasilać elektronikę i urządzenia przeznaczone do użytku na wolnym powietrzu oraz służyć jako niezawodne źródło energii elektrycznej w sytuacjach awaryjnych. Pojazd może również służyć jako źródło zasilające całe gospodarstwo domowe z zasobów zgromadzonej w akumulatorze energii, przy wykorzystaniu technologii V2H2 Ponieważ pojazd ma możliwość wytwarzania prądu przez generator połączony z silnikiem spalinowym, może on dostarczać energię nawet przez 10 dni, zaspokajając potrzeby typowego gospodarstwa domowego, gdy samochód jest w pełni naładowany i zatankowany.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)

PHEV otrzyma system S-AWC


W układzie napędowym PHEV zastosowano system S-AWC oparty na dwusilnikowym układzie 4WD, który może swobodnie rozkładać siłę napędową na przednie i tylne silniki elektryczne bez strat powstających w przekładni mechanicznej. Inżynierowie zoptymalizowali rozkład masy na osie w ECLIPSE CROSS PHEV i obniżyli położenie środka masy poprzez umieszczenie akumulatora trakcyjnego pod centralną partią podłogi. Kierowca ECLIPSE CROSS może wybierać pomiędzy różnymi trybami jazdy w zależności od nawierzchni i warunków. Tryb Normal zapewnia charakterystykę układu kierowniczego i stabilność odpowiednie dla szerokiego zakresu scenariuszy drogowych. Tryb Snow utrzymuje stabilność jazdy na śliskich nawierzchniach, takich jak zaśnieżone drogi. Tryb Gravel zapewnia optymalne prowadzenie i stabilność na nierównych lub nieutwardzonych nawierzchniach. Tryb Tarmac zapewnia jeszcze pewniejsze pokonywanie zakrętów i wyższy poziom stabilności głównie na suchych, utwardzonych nawierzchniach, dzięki czemu kierowca może poczuć prawdziwą radość z jazdy w relaksującej atmosferze.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (fot. Mitsubishi)

Dobrze skomunikowany


MISUBISHI MOTORS oferuje system Mitsubishi Power Sound System dla modelu ECLIPSE CROSS PHEV, wyposażony w osiem głośników akustycznie dostrojonych i rozmieszczonych według planu sporządzonego specjalnie dla wnętrza tego modelu. Standardowy we wszystkich wersjach Apple CarPlay jest bardziej funkcjonalnym i bezpieczniejszym sposobem korzystania z iPhone’a w trakcie podróży. Android AutoTM – łatwiejszy sposób korzystania podczas jazdy z aplikacji telefonów z systemem Android jest również dostępny we wszystkich modelach. Ekran wyświetlacza został powiększony do 8 cali, dzięki czemu jest bardziej czytelny w czasie jazdy.

Total
0
Shares