Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi L200 z ekstra mocą i momentem. Pakiet polepsza osiągi

Mitsubishi L200 jest teraz dostępny z modułem, który podwyższa moc silnika do 185 KM a maksymalny moment obrotowy do 502 Nm.

L200 szóstej generacji wyróżnia się najnowszej generacji systemem napędu 4WD z oferowaną w standardzie blokadą tylnego mechanizmu różnicowego i opcjonalną funkcją Off-Road. 

Kierowca sam może wybrać jeden z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piach) i Rock (kamienie). Mitsubishi L200 wyróżnia możliwość korzystania z napędu 4×4 przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie. 

Mitsubishi L200 jest w standardzie dostępny z napędem na 4 koła, jest oferowany w 5 opcjach wyposażenia, z 2 rodzajami skrzyni biegów i w 9 kolorach nadwozia.

Pakiet mocy dla auta

Polski oddział Mitsubishi Motors oferuje zaprojektowany dla Mitsubishi L200 z automatyczną przekładnią AT – modeli roku 2020 i 2022 – moduł mocy Steinbauer K-1000, który zapewnia pełne 502 Nm momentu obrotowego, 185 KM i elastyczność silnika lepszą aż o 20 proc. Zwiększona moc (+35 KM) i moment obrotowy (+102 Nm) względem fabrycznego silnika pozwoliły na skrócenie czasów przyspieszenia.

Austriacka firma Steinbauer Performance od lat zajmuje się poprawą osiągów silników w samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach rolniczych oraz innym sprzęcie wykorzystującym do napędu silniki wysokoprężne oraz elektryczne. Moduł Steinbauer K-1000 specjalnie opracowany dla silnika 2.2D w modelu L200 z automatyczną skrzynią biegów, to zaawansowane, sprawdzone rozwiązanie.

Inteligentny dopalacz

Moduł pozostaje nieaktywny podczas wyboru trybu jazdy 4LLc (napęd 4WD z blokadą centralnego mechanizmu różnicowego i reduktorem) oszczędzając skrzynię biegów i półosie, a na pierwszych biegach wzrost parametrów ograniczony jest do + 10 proc., podczas, gdy na wyższych biegach uzyskujemy pełne 20 proc. Klienci, którzy zdecydują się na montaż tego modułu utrzymują 5-letnią gwarancję na swój samochód.

Seryjne Mitsubishi L200 osiąga prędkość maksymalną na poziomie 175 km/h. Z kolei L200 z modułem mocy Steinbauer potrafi rozpędzić się do 185 km/h. Koszt modułu mocy wraz z montażem to 4 590 zł netto.

Total
0
Shares