Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi wystawia pod młotek 14 wyjątkowych klasyków

Mitsubishi classic (fot. Mitsubishi)

Firma Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii ogłosiła szczegóły dotyczące aukcji swojej klasycznej floty. Sprzedaż odbędzie się od 1 do 30 kwietnia na specjalistycznej platformie internetowej Auto Auction.

Mitsubishi classic (fot. Mitsubishi)
Mitsubishi Shogun, L200, Outlander (fot. Mitsubishi)

Wszystkie 14 samochodów jest do kupienia ze szczegółowymi opisami, obszerną gamą zdjęć i filmów, a także z filmami wprowadzającymi autorstwa prezentera telewizyjnego i byłego kierowcy Mitsubishi Tiffa Needella. Wśród oferowanych samochodów znajdują się dwa najwcześniejsze oryginalne brytyjskie samochody Mitsubishi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano w tym kraju: Colt Lancer i Colt Galant. Są tutaj również flagowe samochody sportowe marki z lat 80. i 90., w tym Mitsubishi Starion Turbo i Mitsubishi 3000GT. W kolekcji są także trzy kultowe pojazdy 4X4 – Mitsubishi Jeep oraz Mk1 i Mk2 Shogun.

3x Mitsubishi Lancer Evolution

Mitsubishi classic (fot. Mitsubishi)
Mitsubishi Lancer Evolution (fot. Mitsubishi)

Najbardziej interesujące dla entuzjastów samochodów rajdowych będą trzy Mitsubishi Lancer Evolution, z których każdy reprezentuje “szczyt” swojej generacji Evo. Wszystkie charakteryzują się niskim przebiegiem i są utrzymane zgodnie z najwyższymi standardami. Oczekuje się, że główną atrakcją aukcji będzie gwiazda tej floty: Mitsubishi Lancer Evolution VI Tommi Makinen Edition.

Mitsubishi Galant GTi

Rajdowe dziedzictwo marki w Wielkiej Brytanii jest reprezentowane przez rajdową replikę Mitsubishi Galant GTi. To pojazd promocyjny zbudowany pod koniec lat 80. dla upamiętnienia zwycięstwa Pentti Airikkala w rajdzie Lombard RAC w Mitsubishi Galant VR4.

Jest też Outlander PHEV i auto dla Top Gear

Mitsubishi classic (fot. Mitsubishi)
kolekcja Mitsubishi classic (fot. Mitsubishi)

Najnowsze dodatki do floty to Mitsubishi Outlander PHEV Mk1 z 2014 r. Oraz Mitsubishi L200 „Desert Warrior” z 2017 r., Które zostały zbudowane dla marki przez dziennikarza i prezentera Toma Forda na potrzeby magazynu Top Gear. Oba autarównież trafiają pod młotek.

Każdy pojazd należący do zabytkowej floty jest oferowany bez ceny minimalnej, a aukcja będzie trwała w kwietniu. Aukcja jest otwarta dla wszystkich, a pełny katalog można przeglądać na stronie www.autoauction.co.uk

Total
0
Shares