Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe, lepsze roadstery Morgan. Co się zmieniło w MY22?

Plus Four i Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)
Plus Four i Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)

Morgan Motor Company to firma, która od lat idzie pod prąd. Samochodów tej marki nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że manufaktura wprowadza szereg ulepszeń do modeli Plus Four i Plus Six, które nazywa pakietem Model Year ’22 (MY22). Firma zapewnia, że wszystkie zmiany zostały wprowadzone po wsłuchaniu się feedback klientów oraz prasy.

Morgan: Nowy, miękki dach

rozłożony dach w Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)

Zupełnie nowy jest miękki dch, który ma być teraz bardziej praktyczny i lepiej chronić przed warunkami atmosferycznymi. Osiągnięto to dzięki poprawionej konstrukcji ramy, która eliminuje konieczność stosowania części dodatkowych mocowań oraz dzięki znacznie ulepszonemu pakietowi uszczelnień wokół drzwi. Morgan twierdzi, że zmiany wpływają na poprawę szybkości otwierania, łatwości obsługi dachu. Jest też aspekt lepszej izolacji akustycznej kabiny oraz ochrony przed deszczem i wiatrem. Po zamknięciu dachu na parkingu pomogą nam reflektory, które teraz zostały wzbogacone o funkcję concierge. To ona utrzymuje je włączone przez 30 sekund po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Nowe logo “Morgan wings badge”

Na masce nowe logo (fot. mat. prasowe)

W Morganach MY22 po raz pierwszy zastosowano przeprojektowane logo Morgana. Ikoniczna odznaka nie była modyfikowana od ponad dekady, ale obecnie to się zmienia jako część szerszego odświeżenia tożsamości marki Morgan. Plakietka została zaprojektowana przez designerów Morgana i jest przykładem nowoczesnego cyfrowego rzemiosła. To ma być kontrast do konserwatywnego image’u marki, który legitymuje się słynnym warsztatem tradycyjnych sztuk konstruowania karoserii.

Aktywny wydech

Plus Four i Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)
Wiatr we włosach w Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)

Dźwięk i charakter silnika to filary doznań z jazdy Morganem. Teraz klienci będą mogli cieszyć się głośnym rykiem swoich Plus Four lub Plus Six na szosie, ale z opcją bardziej subtelnego profilu akustycznego w mieście. Wszystko dzięki opcjonalnemu sportowemu układowi wydechowemu z aktywnymi z klapami, które uwolnią charakter silnika się podczas jazdy w trybie Sport i Sport Plus. Wydech może być wyposażony w polerowane srebrne lub czarne końcówki.

Jeszcze lepsza kabina

Plus Four i Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)
tak wygląda kabina Morgana MY22 (fot. mat. prasowe)

Wewnątrz samochodu klienci znajdą nowe fotele, które zdaniem Morgana są wygodniejsze i mają lepsze trzymanie boczne. Siedziska występują w dwóch odmianach: Comfort, które są standardowym wyposażeniem Morgan Plus Four i posiadają regulowane podparcie lędźwi oraz Comfort Plus, które są standardowym wyposażeniem Morgan Plus Six – i są dostępne opcjonalnie w Plus Four. Te drugie charakteryzują się zwiększoną elastycznością w siedzisku oraz dodatkową pneumatyczną regulacją boczków w dolnej i górnej części fotela.

Morgana kupuje się sercem

Plus Four i Plus Six MY22 (fot. mat. prasowe)
Plus Four MY22 (fot. mat. prasowe)

To miło, że brytyjska marka słucha klientów i poprawia swoje produkty. Ale prawda jest taka, że Morgana nie kupuje się dlatego, że jest ergonomiczny czy praktyczny. Każdy z tych roadsterów to maszyna, której zakup można uzasadnić tylko emocjami i miłością do motoryzacji. Dla mnie te auta są wyjątkowe…

Total
0
Shares