Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Motocykl Lamborghini? Włoska kolaboracja udowadnia, że to możliwe

Ducati Diavel 1260 Lamborghini_4

Automobili Lamborghini i Ducati przedstawiają Ducati Diavel 1260 Lamborghini: motocykl zrodzony ze współpracy dwóch włoskich marek, który zostanie produkowany w limitowanej i numerowanej edycji 630 sztuk.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini_4
Lamborghini, Ducati i zachodzące słońce – wspaniały widok (fot. Lamborghini)

Lamborghini Sián FKP 37

Oparta na modelu Diavel 1260 S koncepcja Diavel Lamborghini przenosi koncepcje bolidu Sián FKP 37 do świata motocykli, przeprojektowując komponenty, które najbardziej charakteryzują Diavela. Nowe, lekkie kute koła wyraźnie przypominają te z samochodu, podobnie jak wloty powietrza i osłony chłodnicy wykonane z włókna węglowego. Wreszcie, do typowej czerwieni Ducati nawiązuje kolorystyka zacisków hamulcowych Brembo.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini_4
Razem mają prawie tysiąc koni mechanicznych (fot. Lamborghini)

Styl Lamborghini w motocyklu Ducati

Każdy szczegół motocykla, przeprojektowany przez Centro Stile Ducati na potrzeby tego konkretnego projektu, jest wykonany z lekkiego i szlachetnego materiału, takiego jak włókno węglowe. Na konstelację karbonowych gwiazd składa się osłona chłodnicy, osłona wlotów powietrza, osłona tłumika, spojler, osłona zbiornika, osłona siedzenia, przednie i tylne błotniki, osłona deski rozdzielczej i obudowa reflektora. To długa, imponująca i “bardzo lekka” lista.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini_4

Centro Stile

Malowanie Diavel 1260 Lamborghini jest wynikiem współpracy Centro Stile Ducati i Centro Stile Lamborghini. Lakiery zastosowane w motocyklu są takie same, jak w Sián FKP 37. Nadwozie w kolorze Verde (Green) Gea, a rama, lakier pod spodem i kute felgi są ozdobione kolorem Oro (Gold) Electrum. Elementy znane z włoskich aut w postaci sześciokąta i motywu „Y” są również obecne w motocyklu. Ta wersja Diavel łączy w sobie ten design dzięki specjalnie przygotowanym końcówkom wydechu i stylistyce siedziska. Na malowaniu Diavela widnieje również „63”: to ważna liczba dla firmy Sant’Agata Bolognese, która została założona w 1963 roku. Tutaj ta liczba pomnożona jest przez dziesięć, co odpowiada 630 numerowanym egzemplarzom Ducati.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini_4
Wyświetlacz pokazuje dwa wybitne logo – Ducati oraz Lamborghini (fot. Lamborghini)

Ducati Diavel 1260

Diavel 1260 jest napędzany dwucylindrowym silnikiem Ducati Testastretta DVT o pojemności 1262 cm3 z rozrządem desmodromicznym, który wcześniej zadebiutował w modelu XDiavel. Maksymalna moc silnika to 159 KM przy 9500 obr/min, a moment obrotowy 129 Nm przy 7500 obr/min.

Diavel to esencja włoskiego stylu (fot. Lamborghini)

Cechą charakterystyczną designu motocykla Diavel 1260 jest masa przeniesiona na przód, która nadaje motocyklowi agresywną postawę, dopełnioną przez opływowy tył i masywną tylną oponę o szerokości 240 mm. Dwa duże wloty powietrza, będące rozwinięciem koncepcji z pierwszego Diavela, nadają maszynie wyjątkowy charakter. Krótki, niewielki ogon mieści wysuwany uchwyt pasażera i zestaw świateł, dzięki czemu tył Diavel 1260 utrzymany jest w lekkim, sportowym stylu, który wyraźnie kontrastuje z mocnym przodem.

Total
1
Shares