Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

MWM Spartan EV, czyli elektryczny UAZ dla głodnych terenu

Mamy wspaniałą nowinę dla wszystkich miłośników elektromobilności i UAZa. Oto MWM Spartan EV, czyli klasyczna terenówka zeroemisyjna.
Elektryczny UAZ nie jest fikcją. Ta firma zrobi to za Ciebie (fot. MW Motors)

Czeska firma MW Motors wychodzi z kolejną propozycją na rynek konwersji starych samochodów na elektryki. Tym razem padło na klasyczną sowiecką terenówkę: UAZa. Korporacja nazwała go MWM Spartan EV i nie jest tani.

Klasyczny UAZa styl zachowany

Środek w MWM Spartan EV został doposażony w ładniejsze i wygodniejsze fotele niż w przypadku starego UAZa (fot. MW Motors)

W kwestii stylistyki nie sposób spodziewać się czegoś nowego. Samochód zachowuje możliwie dużo wyglądu z klasycznego modelu. Z zewnątrz jedyną widoczną różnicą jest zaślepiony przedni grill. W środku zamontowane zostaną pasy bezpieczeństwa na wszystkich miejscach, co wcale nie jest oczywiste w przypadku UAZa. Centrum deski rozdzielczej dominuje duży tablet informujący o przebiegu, prędkości i stanie rozładowania baterii. Motyw zegarów jest mocno w stylu retro.

MWM Spartan EV: Więcej mocy i wystarczający zasięg

Środkowy tablet robi za centrum sterujące MWM Spartan EV (fot. MW Motors)

MWM Spartan EV został wyposażony w baterię o pojemności 63 kWh. Producent podaje, że na pełnym naładowaniu możliwe będzie przejechanie koło 240 kilometrów. Pojazd napędzany jest przez elektryczny motor o mocy 160 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. To oczywiście dużo lepszy wynik niż wersja spalinowa, mająca o 30 koni mniej. Dzięki elektronicznym przekładniom można jechać zarówno napędzając wszystkie cztery koła, jak i tylko dwa tylne. Samochód rozpędzi się do 155 km/h i wciąż będzie miał mechaniczny ręczny i resory piórowe z tyłu.

MWM Spartan EV: cena i wyposażenie

MWM Spartan EV to klasyczna terenówka w nowoczesnym wydaniu. (fot. MW Motors)

Wyposażenie można wywnioskować z nazwy. Spartan nie będzie oferował nic ponad to, co jest potrzebne do przemieszczania się. Ceny zaczynają się od 39 tysięcy Euro, a dopłacić będzie można za dodatkowe usługi, takie jak zabezpieczenie antykorozyjne, światło wsteczne, czy “pakiet zdobywczy”. Ten ostatni będzie składał się z drabiny i bagażnika dachowego, wyciągarki oraz wzmocnionego przedniego zderzaka. Znajdą się również dwa stopnie i orurowanie na progach samochodu. Spartana można zamówić w 5 kolorach: białym i zielonym, oraz trzech dodatkowo płatnych metalicznych: brązowym, zielonym i czarnym. Dla chętnych terenowych podbojów na Wyspach Brytyjskich lub w innych krajach z ruchem lewostronnym bezpłatnie można zamówić wersję z kierownicą po prawej stronie.

Total
0
Shares