Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Czy McLaren został sprzedany Audi?

McLaren oficjalnie zaprzecza rozgłaszanym od wczoraj informacjom dotyczącym rzekomego przejęcia marki przez Audi.

Cały internet branży motoryzacyjnej huczy od wczorajszych plotek na temat rzekomej transakcji pomiędzy kultową, brytyjską marką McLaren, a nie mniej popularnym producentem niemieckim: Audi. Nic z tego. Przedstawiciel McLarena jasno stwierdził w wypowiedzi dla Reuters, że choć firma jest świadoma rozesłanych plotek w mediach, to stanowczo im zaprzecza i szuka drogi do tego, by cofnąć tego typu publikacje.

McLaren GT – supersamochód na długie podróże

Jako jedno z pierwszych mediów, które poinformowały o rzekomej transakcji był serwis Autocar, który deklarował, że rzekoma umowa przejęcia McLarena przez Audi została już osiągnięta. Co na to McLaren? Oto słowa przedstawiciela firmy: McLaren Group wie o doniesieniu w mediach, w którym stwierdzono, że został sprzedany Audi. Jest to absolutnie nieprecyzyjna informacja, a McLaren stara się o usunięcie tej historii.

Przedstawiciele McLarena dodali także: Strategia technologiczna McLarena zawsze obejmowała ciągłe dyskusje i współpracę z odpowiednimi partnerami i dostawcami, w tym innymi producentami samochodów, jednak nie nastąpiła żadna zmiana w strukturze własności McLaren Group.

F1 McLaren 2021 (fot. F1)
F1 McLaren 2021 – nie jest wykluczona współpraca Audi i McLarena w F1 (choć to również plotka), ale o jakimkolwiek przejęciu właśności mowy nie ma (fot. F1)

Gdyby faktycznie do takiego przejęcia (McLarena przez Audi) doszło, potentat z Ingolstadt miałby w swoim portfolio drugą już markę hipersamochodów, po przejętym w 1998 roku Lamborghini.

Przejęcie producenta samochodów umieściłoby w księgach Audi drugi supersamochód obok Lamborghini, którego jest właścicielem od 1998 roku. Z kolei niemiecki Automobilwoche już w niedzielę podał, że Audi jest zainteresowane udziałem w Formule 1. Być może właśnie stąd wzięła się nadinterpretacja dziennikarzy z Autocar. Bo jesteśmy w stanie sobie jak najbardziej wyobrazić współpracę Audi i McLarena w Formule 1 i – być może – w innych zawodach sportowych.

Jednak od współpracy w motorsporcie (także wciąz oficjalnie niepotwierdzonej) do przejęcia danej marki jest bardzo daleka droga. Nie dajmy się zwariować. McLaren nie staje się własnością Audi, oczywiście nie można tego wykluczyć w przyszłości, ale na dziś nie ma co ulegać presji mediów, które czasem zbyt szybko wyprzedzają rzeczywistość.

Jakie jest Audi e-tron GT RS?

Total
0
Shares