Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nissan Ariya e-4ORCE. Wyprawa z bieguna północnego na południowy

fot. Nissan

Trwają przygotowania do udziału Nissana Ariya e-4ORCE w pierwszej na świecie wyprawie samochodem elektrycznym z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy.

Firma Arctic Trucks specjalizująca się w adaptacji pojazdów na potrzeby wypraw polarnych, pracowała wspólnie z zespołem projektantów i inżynierów Nissana nad przystosowaniem crossovera Ariya do warunków, w których odbywać się będzie ekspedycja, czyli pól lodowych, grubej pokrywy śnieżniej, stromych górskich podjazdów i pustynnych wydm.

W specjalnie przygotowanym do wyprawy samochodzie, podniesiono zawieszenie oraz zamontowano poszerzone nadkola, by móc w nich zmieścić znacznie większe koła. W ramach przygotowań do jazdy w jednych z najbardziej ekstremalnych warunków na świecie, Ariya przejdzie najbardziej rygorystyczny jak dotąd test, by jeszcze bardziej przesunąć granice tego, co możliwe.

W wyprawowym egzemplarzu modyfikacje ograniczono do minimum. Jak standardowa Ariya, ta również została wyposażona w napęd zasilany z akumulatora trakcyjnego i dwa silniki elektryczne oraz technologię napędu na cztery koła Nissana, e-4ORCE, zaprojektowaną z myślą o elektrycznych i zelektryfikowanych samochodach.

Chris Ramsey
Podróżnicy przy Nissanie Ariyi przed modyfikacją (fot. Nissan)

Najbardziej widoczne zmiany to podwyższone zawieszenie oraz potężne 39-calowe opony do jazdy po bezdrożach. Ten wyjątkowy samochód poza imponującym wyglądem zewnętrznym ma też przytulne, przypominające domowy salon wnętrze, czego dopełnia wyposażenie go w ekspres do kawy, aby brytyjski podróżnik Chris Ramsey i jego żona Julie mogli cieszyć się podstawowymi wygodami w drodze na biegun południowy.

Total
0
Shares