Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nissan Juke Hybrid. Już można składać zamówienia u dealerów

Już od dziś polscy dealerzy Nissana rozpoczęli proces przyjmowania zamówień na model Juke Hybrid.

Nowy Nissan Juke Hybrid. Co trzeba wiedzieć?

Nowy napęd zachęci zapewne klientów rozglądających się za hybrydą (fot. Nissan)

W skład zespołu napędowego wchodzi silnik spalinowy, który zaprojektowano specjalnie do pracy w układzie hybrydowym. Jednostka rozwija moc 94 KM i moment obrotowy 148 Nm. Za napęd elektryczny odpowiada główny silnik elektryczny o mocy 49 KM i momencie obrotowym 205 Nm.

Do elementów układu hybrydowego należą również: 15-kilowatowy wysokonapięciowy prądnico-rozrusznik, falownik oraz 1,2-kilowatowy akumulator chłodzony cieczą. Tak skonstruowany zespół napędowy rozwija o 25% większą moc niż aktualnie stosowany silnik benzynowy, zapewniając według producenta niższe od niego spalanie: o 40% w cyklu miejskim oraz 20% w cyklu mieszanym. Nie ma jeszcze danych potwierdzonych homologacją, ale Nissan podaje średnie szacunkowe zużycie na poziomie 5,0–5,2 l/100 km. Emisja CO2 wynosi 114–117 g/km.

Nowa przekładnia rodem ze sportów motorowych

Ważnym elementem Nissana Juke Hybrid jest zaawansowana przekładnia o wielu trybach pracy i obniżonym tarciu wewnętrznym, która umożliwia optymalne wykorzystanie mocy napędowej silnika elektrycznego, benzynowego lub obu jednocześnie. Dzięki niej na pierwszym przełożeniu Juke Hybrid korzysta tylko z prądu i może się w ten sposób rozpędzić do 55 km/h.

Przekładnię zaprojektowano na podstawie doświadczenia zdobytego w sportach motorowych, by płynnie i wydajnie przenosić moc na koła z wykorzystaniem napędu spalinowego, elektrycznego bądź obydwu w tym samym momencie. Dwa silniki elektryczne synchronizują zmianę przełożeń oraz zapewniają płynne przyspieszanie.

Prawie nie musisz używać hamulców

Nissan Juke Hybrid dostał też system e-Pedal Step, który umożliwia sterowanie przyspieszeniem i hamowaniem za pomocą jednego pedału. Gdy kierowca zdejmuje stopę z pedału przyspieszenia, samochód zaczyna delikatnie hamować (z siłą do 0,15 g), aż do uzyskania prędkości pełzania (ok. 5 km/h). Dzięki temu jeździmy płynniej i mniej zużywamy tradycyjne hamulce. System umożliwia przy tym maksymalne doładowanie akumulatora energią odzyskiwaną podczas hamowania i zwalniania.

Ile kosztuje Nissan Juke Hybrid?

Cena za nowe rozwiązanie technologiczne nie jest niska (fot. Nissan)

Cena startuje od 125 470 zł za wersję N-Connecta, najroższa odmiana Tekna wyceniona jest na 142 370 zł. Dostawy nowego Nissana Juke Hybrid do Polski są przewidziane na sierpień 2022.

Nasza redakcja już w przyszłym tygodniu będzie miała okazję odbyć pierwsze jazdy nowym Nissanem Juke Hybrid. Zaglądajcie do nas po pierwsze wrażenia!

Total
0
Shares