Nowa Honda Civic – producent ujawnia pierwsze zdjęcia

Honda Civic, oto pierwsze oficjalne zdjęcia popularnego hatchbacka jedenastej generacji – wydłużone nadwozie, hybrydowy napęd, debiut w 2022.
Nowa Honda Civic 11. generacji (fot. Honda)

Honda Civic to jeden z najpopularniejszych kompaktów w ostatnich latach. I to nie kilku, a kilkudziesięciu. Pierwsza generacja lubianego na całym świecie japońskiego auta zadebiutowała na rynku niemal pół wieku temu, w 1972 roku. Przed nami czas na kolejne wcielenie tego kompaktu.

Co nowego? Na razie producent jedynie dawkuje informacje. Wiadomo, że nowy Civic w pięciodrzwiowym nadwoziu hatchback (choć wydłużony kształt auta przywołuje na myśl raczej liftbacki/fastbacki, vide Hyundai i30 fastback) pojawi się na rynku europejskim jesienią 2022 roku. Standardowo auto wyposażane będzie w zelektryfikowaną, hybrydową jednostkę napędową e:HEV, tym samym Honda spełni swoje założenia, by wszystkie najważniejsze modele oferowane przez japońską markę na Starym Kontynencie były wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe do końca 2022 roku.

Honda Civic
Nowa Honda Civic pojawi się w Europie standardowo z hybrydowym napędem e:HEV (fot. Honda)

To już 11. generacja kompaktowego auta z Japonii. Pod względem stażu Civicowi niewielu może dorównać. Ten podstawowy model Hondy w swoim segmencie będzie w Europie oferowany wyłącznie w wersji hybrydowej. Choć szczegóły dotyczące parametrów planowanych jednostek napędowych, które trafią pod maskę nowej Hondy Civic jeszcze nie zostały ujawnione pewną wskazówką jest fakt, że Honda sama wskazuje, iż zelektryfikowane napędy pracują już w modelach Jazz, Jazz Crosstar, CR-V 2020 czy w nowym HR-V

Honda Civic
Rynkowy debiut w Europie nowej Hondy Civic jest planowany na jesień 2022 roku (fot. Honda)

Honda z prądem – nowy HR-V

Honda Civic od chwili pojawienia się pierwszej generacji tego auta niemal pół wieku temu, to auto, które sprzedało się na świecie w ponad 27 milionach egzemplarzy, Honda zapewnia, że nowa generacja, która zadebiutuje w Europie w przyszłym roku będzie kontynuować ten sukces. Czas pokaże, czy te deklaracje znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Total
0
Shares