Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Honda HR-V e:HEV – tylko napęd hybrydowy

Nowa Honda HR-V e-HEV pojawi się w salonach pod koniec roku. Producent pochwalił się stylistyką. Wersji wyłącznie spalinowych nie będzie.
Honda HR-V e:HEV 2021
Honda HR-V e:HEV 2021 (fot. Honda)

Honda ujawniła garść informacji na temat nowego modelu, Honda HR-V, który w salonach japońskiej marki ma pojawić się pod koniec bieżącego roku. To co już wiadomo, to napęd – nowy HR-V będzie dostępny tylko w wersji zelektryfikowanej – wyłącznie spalinowe modele japońskiego kompaktowego SUV-a w ogóle nie są planowane – znak czasów.

Akurat w przypadku Hondy, fakt, że nowy HR-V będzie dostępny z napędem hybrydowym to dobra wiadomość. Honda, obok Toyoty jest jednym z pionierów technologii hybrydowej w motoryzacji – tylko te dwie marki zaczęły oferować masowo samochody hybrydowe jeszcze w ubiegłym wieku. Zatem w nowym HR-V można liczyć na gruntownie sprawdzony i efektywny system napędowy. Niestety, w pierwszych oficjalnych wiadomościach przedstawiciele producenta skupili się na prezentacji walorów stylistycznych, zarówno nadwozia, jak i wnętrza. Szczegóły dotyczące silnika, mocy itp. nie zostały opublikowane.

Honda HR-V e:HEV 2021
Honda twierdzi że nowy HR-V to kompaktowy SUV coupé (fot. Honda)

Nowa Honda HR-V to kompaktowe auto (segment C) z nadwoziem typu SUV coupé, zaprojektowane w duchu minimalizmu. Wnętrze nowej Hondy ma być przestronniejsze i wygodniejsze niż u poprzednika. Lider projektu Hondy HR-V e:HEV, Kojiro Okabe, powiedział: „Podczas opracowywania HR-V przeprowadziliśmy dyskusje z grupami ludzi z różnych środowisk, zróżnicowanych pod względem wieku i płci, reprezentujących wiele dziedzin wiedzy. Dzięki tworzeniu samochodu od podstaw, HR-V zyskał elementy, które dają radość i frajdę wszystkim jego użytkownikom. Naszym celem było podkreślenie indywidualizmu klientów, zamiast wtłaczania ich w ustalone ramy oraz stworzenie samochodu, który pozwoli wszystkim ludziom cieszyć się ich stylem życia.”

Honda HR-V e:HEV 2021
Design jest dość minimalistyczny, naszym zdaniem bardziej europejski niż azjatycki (fot. Honda)

Czy auto może się podobać? To kwestia gustu, niemniej projektanci zadbali o kilka ciekawych detali, m.in. wtapiające się w przednie błotniki reflektory i przedni wlot powierza, czy kratka wlotu powietrza w kolorze nadwozia stylistycznie wyróżnia najnowszą generację kompaktowego SUV-a Hondy. Z boku auto wyróżnia charakterystyczna pozioma linia biegnąca wzdłuż nadwozia od reflektorów do tylnych świateł. Producent deklaruje, że mimo opadającej linii dachu dostęp do przestrzeni bagażowej będzie prosty, a funkcjonalność bagażnika wysoka, ma to być zasługą niskiego osadzenia przestrzeni bagażowej i płaskiej podłogi w bagażniku.

Wnętrze ma być funkcjonalne i proste w obsłudze zarówno dla technofanów, jak i tych, którzy cenią bardziej konserwatywną obsługę pojazdu (fot. Honda)

We wnętrzu oczywiście nie zabrakło dotykowego ekranu, ale Honda postawiła również na bardziej tradycyjny interfejs obsługi pokładowych funkcji pojazdu. Nie zabraknie fizycznych pokręteł i klasycznych przycisków – to na pewno ucieszy użytkowników konserwatywnie podchodzących do kwestii użyteczności wnętrza samochodu. W porównaniu z poprzednią generacją modelu, tylne siedzenia Hondy HR-V e:HEV zyskały dodatkowe odchylenie od pionu, zwiększające komfort i przestrzeń dla pasażerów. Co istotne, pomimo niewiele zmienionych wymiarów zewnętrznych pojazdu, oferuje on więcej miejsca na nogi i ramiona. Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku. Klienci mogą już zgłosić zainteresowanie zakupem modelu za pośrednictwem strony internetowej Hondy.

Total
0
Shares