Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe BMW M4 GT4 w 2023. Pierwsze testy w Hiszpanii

W zeszłym tygodniu w Hiszpańskim mieście zakończyły się pierwsze testy: Poznajcie nowe BMW M4 GT4 od zespołu BMW M Motorsport.
fot. BMW

Po ponad roku od rozpoczęcia prac nad modelem w Monachium, nowe BMW M4 GT4 pojawia się w Hiszpańskim mieście Almeria. Pierwsze testy na torze były udane, a samochód jest już w zaawansowanym stopniu rozwoju. Zespół BMW M Motorsport wyznaczył sobie za cel znaczne polepszenie modelu względem odnoszącego sukcesy poprzednika.

“Z nowym modelem napiszemy kolejny rozdział w historii wielkiego sukcesu” – zapewnia Thomas Felbermair, Vice-Prezydent marketingu i sprzedaży w BMW. “Poprzedni model wstrząsnął klasą GT4 w ubiegłych latach i zdobył wiele tytułów na całym świecie. Wypuszczając nowe M4 GT4 chcemy nie tylko powielić wszystkie dobre strony poprzednika, ale też znacznie go ulepszyć na kilku innych płaszczyznach”. Po chwili dodał: “Łowy trofeów zaczną się w 2023 roku”.

Jaki układ napędowy ma nowe M4 GT4?

Nowe BMW M4 GT4 mknie po torze w Almerii (Fot. BMW)

Jak podaje BMW, zespół M Motorsport koncentruje się między innymi na łatwości konserwacji i łatwości wykonywanych operacji. Co za tym idzie: cały układ napędowy został przeniesiony z bazowego modelu. Elektronika, silnik, skrzynia – wszystkie te elementy pochodzą z BMW M4 i zostały zoptymalizowane pod motorsport. Zespół przykuł szczególną uwagę do chłodzenia, którego wydajność jest szczególnie ważna w wyścigach GT4.

Na karoserii zostały wykorzystane niektóre komponenty z M4 GT3. Przykładem jest koncepcja spoilera i dach. Komponenty węglowe i plastiki zostały zastąpione innymi materiałami – tu będą królowały włókna naturalne.

“Już teraz jest świetna zabawa”

Jens Klingmann podczas testów nowego M4 GT4 (fot. BMW)

Podczas testów na torze, zostały zrobione wywiady z kierowcami. Jednym z nich był Jens Klingmann, który zachwalał sobie nowy model. “Jest jeszcze wiele do poprawy, a już osiągnęliśmy podobny stopień zaawansowania co w poprzednim modelu”. Klingmann testował samochód u boku szwedzkiego kierowcy Erika Johanssona. Obaj kierowcy zadowoleni byli z właściwości jezdnych. “Nowe BMW M4 GT4 jest bardzo bezpieczne od samego początku. Posiada duży zakres górny, pozwalający docisnąć auto do granic możliwości”. Po chwili kierowcy dodali: “wciąż mamy jeszcze rok na optymalizację samochodu […], ale już teraz jest świetna zabawa”.

My za to mieliśmy świetną zabawę z M4 Competition.

Total
0
Shares