Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe BMW serii 5 – co potrafi biznesowa limuzyna współczesnego menadżera?

Co obecnie oferują biznesowe limuzyny? Przyglądamy się bliżej nowemu BMW serii 5.

Smartfon, laptop i samochód to narzędzia, bez których trudno sobie wyobrazić współczesnego biznesmena. Zapewniają mobilność i pomagają skutecznie wykonywać służbowe obowiązki. Na przestrzeni lat narzędzia te ewoluowały, były unowocześniane, aby nadążyć za dynamicznymi zmianami zachodzącymi w biznesie. Co obecnie oferują biznesowe limuzyny? Przyglądamy się bliżej nowemu BMW serii 5.

W biznesie warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, a obecna generacja “Piątki” od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością kierowców. Na całym świecie sprzedano już ponad 600 tysięcy egzemplarzy. Od lipca BMW serii 5 Limuzyna dostępna jest w wersji po liftingu i oferuje ciekawe rozwiązania.

Innowacje w służbie biznesu

We współczesnych limuzynach na dobre rozgościły się nowoczesne technologie. Nie inaczej jest w przypadku nowego BMW. Duże możliwości oferują usługi cyfrowe BMW ConnectedDrive.

Wybierając się na spotkanie biznesowe, chcemy dotrzeć na nie sprawnie i komfortowo. W ominięciu miejskich korków pomogą mapy BMW w systemie nawigacyjnym Connected. Nowe BMW serii 5 korzysta z rozwiązań chmurowych, co pozwala na bardzo szybką oraz precyzyjną kalkulację trasy oraz godziny przyjazdu. Ruch drogowy jest aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Kierowcy docenią także funkcję integracji smartfonów z biznesową limuzyną. Smartfona podłączymy do samochodu poprzez aplikację Apple CarPlay. W ten sposób nie musimy rezygnować z naszych ulubionych aplikacji.

Dla bardziej wymagających klientów przygotowano usługę Concierge. Zapewnia ona indywidualne wsparcie podczas jazdy. W trakcie podróży możemy skontaktować się z konsultantem, który pomoże nam w różnych kwestiach: poleci dobrą restaurację na biznesowe spotkanie lub sprawdzi aktualne kursy walut.

Korzystaj z auta bez kluczyka

Ciekawym rozwiązaniem, którego nie znajdziemy u wielu producentów, jest cyfrowy kluczyk. Z nowego BMW serii 5 możemy korzystać za pomocą Digital Key. Dzięki tej usłudze funkcję kluczyka do auta będzie pełnić nasz smartfon. Nie musimy więc już upychać kluczyka samochodowego w naszej kieszeni. Digital Key, w dodatkowej opcji, pozwoli również na łatwe i zdalne udostępnienie auta innym współpracownikom – maksymalnie do 5 osób.

W nowym BMW serii 5 nie zabrakło też systemów wspomagających kierowcę. Asystent cofania pomoże nam w sytuacji, gdy w zatłoczonym centrum miasta wjedziemy w ciasną uliczkę, a czasu do rozpoczęcia spotkania z klientem będzie coraz mniej. System zapamiętuje ostatnie 50 metrów przejechane do przodu przy prędkości do 35 km/h. W razie potrzeby umożliwi nam sprawne pokonanie tego odcinka wstecz. Asystent przejmie kierowanie, a kierowca będzie mógł skupić się na monitorowaniu otoczenia pojazdu. Bezpieczeństwo jazdy na długich trasach podniesie natomiast system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, teraz dodatkowo z funkcją naprowadzania na pas.

Hybrydowe korzyści

Z nowoczesnych rozwiązań w nowym BMW serii 5 skorzystano nie tylko w systemach wspomagających kierowcę. Znajdziemy je także w jednostkach napędowych. Coraz większą popularnością wśród biznesmenów cieszą się hybrydy – zużywają mniej paliwa, co przekłada się na oszczędności dla firm.

Oferta hybryd plug-in w przypadku nowego BMW serii 5 została rozszerzona do pięciu modeli. Po raz pierwszy technologia BMW eDrive dostępna jest też w BMW serii 5 Touring. Nowością, dostępną tylko w sedanie od listopada 2020 roku, jest natomiast wersja 545e xDrive. W tym modelu pod maską znajdziemy silnik benzynowy o mocy 286 KM, który współpracował będzie z 109-konnym silnikiem elektrycznym. Łączna moc tego układu wyniesie 394 KM. Zasięg w trybie elektrycznym wyniesie od 54 do 57 kilometrów, a średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym to 2,1 – 2,4 litra na 100 kilometrów.

Wszystkie cztero- i sześciocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne otrzymały technologię mild hybrid z instalacją 48 V. Dzięki temu zużycie paliwa jest mniejsze, a przy okazji zredukowana została emisja dwutlenku węgla.

Miłośnicy mocnych wrażeń na pewno zwrócą uwagę na BMW M5 Competition z silnikiem o mocy 625 KM. To jeden z najszybszych 4-drzwiowy spalinowy samochód na świecie!

Limuzyna ze sportowym charakterem

Współczesne auto dla biznesmena jest nie tylko narzędziem pracy, ale i wizytówką jego firmy. Musi więc odpowiednio wyglądać. W nowym BMW serii 5 pojawiły się nowe, mocne akcenty stylistyczne. Powiększona, choć nieznacznie, została charakterystyczna atrapa chłodnicy. Nową limuzynę BMW odróżnimy po przednich światłach – w standardzie znajdziemy reflektory diodowe, które teraz są bardziej płaskie. Opcjonalnie do wyboru mamy adaptacyjne, matrycowe światła LED oraz światła laserowe BMW. Z tyłu znajdziemy trójwymiarowo ukształtowane lampy oraz trapezowe końcówki rur wydechowych. Sylwetka nowej limuzyny BMW jest sportowa, ale zarazem bardzo elegancka.

BMW serii 5 cieszy się niesłabnącą popularnością i dla wielu biznesmenów to najlepsza limuzyna dostępna na rynku. Lifting „Piątki” nie rozczarowuje i z pewnością przysporzy BMW kolejnych klientów. Atrakcyjne jest nie tylko wyposażenie i wygląd limuzyny, ale także finansowanie. Nowe BMW serii 5 Limuzyna dostępne jest w ramach oferty Comfort Lease – bez opłaty wstępnej i z ratą miesięczną już od 1500 zł netto.

Total
200
Shares