Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Citroën ë-Berlingo oraz Peugeot e-Partner – oba można już zamawiać

Citroën ë-Berlingo oraz Peugeot e-Partner to dwa nowe modele aut użytkowych, które wzbogaciły gamę zeroemisyjnych dostawczaków na polskim rynku.
Elektryczny Peugeot e-Partner wchodzi do oferty marki, można go już zamawiać (fot. Peugeot)

Francuskie marki w grupie Stellantis (dawniej PSA) ogłosiły otwarcie zamówień na dwa nowe, zapowiadane już wcześniej modele użytkowe z napędem wyłącznie elektrycznym. Chodzi o modele Citroën ë-Berlingo oraz Peugeot e-Partner.

Nowy Citroën ë-Berlingo – przeczytaj o nim więcej

ë-Berlingo Van to doskonale znany wariant popularnego furgonu (Berlingo zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży w swoim segmencie na rynku europejskim). Auto z napędem elektrycznym wyposażono w akumulatory trakcyjne o pojemności 50 kWh, które zapewniają zasięg do 275 km, co powinno wystarczyć na dzień pracy w charakterze miejskiego dostawczaka.

ë-Berlingo Van trafia do oferty Citroëna (fot. materiały prasowe producenta)

Akumulatory umieszczono pod podłogą, więc nie ograniczają one pojemności ładunkowej wynoszącej do 4,4 metra sześciennego, jak również długości przestrzeni ładunkowej (do 3,09 m w wersji M i 3,44 m w wersji XL). Ładowność tego auta to 800 kg, ponadto elektryczny ë-Berlingo może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Peugeot e-Partner (fot. materiały prasowe producenta)

Jakie ceny?

Odpowiedzi na to pytanie dostarczą skany oficjalnych cenników obu modeli udostępnione nam przez producentów:

Cennik modelu Citroën ë-Berlingo (źr. Citroën)

Poniżej cennik Peugeota e-Partner:

Cennik modelu Peugeot Partner i wersji e-Partner (pozycje zaznaczone zielonym kolorem – źr. Peugeot)

Co oczywiste, wersje elektryczne są droższe od spalinowych odpowiedników, ale w pewnych scenariuszach auta z elektrycznym, zeroemisyjnym napędem mogą okazać się optymalnym wyborem, którego rozsądnie dokona właściciel firmy lub firmowy menedżer floty.

Stellantis inwestuje miliardy w elektryfikację

Total
0
Shares